Sledujte nás aj na

Po tom, ako boli zverejnené novinky o nadchádzajúcom prvom forku Litecoinu, nazývanom „Litecoin Cash“, Litecoin sa dostal do prudkého rastu. Okolnosti okolo tohto forku sú však prinajmenšom pochybné a vyzerá to tak, že LTC komunita tento hard fork prevažne nepodporuje.

Litecoin Cash

Po tom, ako skupina developerov oznámila zámer o hard fork-nutie blockchain siete piatej najsilnejšej kryptomeny, Litecoin sa opäť stal stredobodom pozornosti kryptokomunity. Nová kryptomena sa má volať Litecoin Cash (LCC)“ a jej cieľom má byť zvýšenie rýchlosti generovania nových blokov pre rýchlejšie spracovávanie transakcií a zníženie poplatkov údajne až o 90%.

Dôvody hard forku Litecoinu sú tiež otázne. Litecoin a jeho komunita nikdy nemala žiadne podstatné problémy s transakčnými poplatkami alebo rýchlosťou potvrdzovania transakcií.

Vývojári LCC tvrdia, že ich kryptomena bude využívať energeticky náročnejšiu, ale potenciálne bezpečnejšiu proof-of-work metódu ťaženia. Postarať sa o to má SHA256 hashing algoritmus.

Uskutočnenie hard forku je naplánované s vydaním bloku č. 1,371,111, čo vychádza približne na pondelok 19. februára okolo 15:00 CET. Držitelia Litecoinov dostanú 10 LCC za každý LTC, ktorý budú držať v čase forku.

Komunita Litecoin cash nepodporuje

Zakladateľ Litecoinu, Charlie Lee a LTC komunita LCC projekt odmietajú s tým, že sa jedná o podvod, ktorý má zmiasť a podviesť majiteľov LTC. Týždeň pred tým, ako bol Litecoin Cash oznámený, Charlie Lee vo svojom tweete upozornil na to, že žiadny fork neplánujú a akýkoľvek pokus oň je len podvod, ktorý sa snaží oklamať LTC investorov.

Nejasnosti okolo LCC

Spoločnosť Litecoin Cash Foundation, stojaca za LCC je pri najmenšom pochybná. Na svojej stránke tvrdia, že nemajú nič spoločné s LTC. Navyše na stránke je zverejnený zoznam štyroch členov tímu bez ich priezvisk.

Na oficiálnej webovej stránke projektu Litecoin Cash nie sú uvedené priezviska členov tímu.

Držitelia Litecoinu, ktorí si chcú nárokovať podiel na LCC, sa môžu riadiť pokynmi uvedenými na webových stránkach. Avšak varujeme, tento projekt je pochybný a neodporúčame zadávať súkromné kľúče na stránku projektu alebo do LCC klienta. 

Chráňte si súkromné kľúče a obnovovacie frázy.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...