Sledujte nás aj na

Zatiaľ čo tento rok je pre všetky kryptomeny naozaj náročný, Litecoin bol týmto nepriaznivým trendom zasiahnutý pravdepodobne najviac. Litecoin (LTC) so stratou hodnoty viac ako 75 % z rekordnej hodnoty $375, táto „strieborná kryptomena“ sa už niekoľko mesiacov nachádza vo výpredaji. Avšak existujú dôvody na optimizmus.

Markantný pokles LTC hodnoty je zapríčinený niekoľkými faktormi. Všeobecným negatívnym vývojom kryptomenového trhu. Taktiež, do určitej miery poškodil LTC aj neúspešný projekt Litepay. Koncom februára, nadácia Litecoin uviedla spustenie projektu Litepay, ktorý mal umožniť jednoduché platby LTC u tradičných obchodníkov a predajcov. V tej dobe trh už začal podstupovať korekciu, no vďaka Litepay novinkám sa čakalo, že po jeho spustení LTC získa na hodnote. Avšak nadácia Litecoin zlyhala tým, že projekt Litepay odovzdala do rúk ľudí, ktorý ho nedokázali zrealizovať. Charlie Lee, zakladateľ LTC a jedna z najpoprednejších osobností v kryptosfére sa oficiálne ospravedlnil za vytvorenie nadšenia okolo projektu, ktorý nebol dotiahnutý do konca. Toto spôsobilo škodu na reputácii, ktorá zrýchlila pád LTC. Avšak netreba zúfať, budúcnosť LTC je optimistická a my Vám prinášame 3 dôvody, prečo by mali investori zvážiť investíciu do LTC.

1. Hodnota LTC je značne podhodnotená

Držitelia výrazne znížili množstvo LTC, ktoré držia. Mnoho investorov svoje LTC preliali do iných kryptomien, alebo v panike predali pod cenu. Toto potlačilo cenu LTC smerom dole do takej miery, že sa momentálne nachádza na úrovni, ktorú môžeme označiť ako „výpredajová cena“. Podľa viacerých analýz, vrátane analýzy od brokerskej spoločnosti eToro, je LTC momentálne silne podhodnotený a cena za LTC pod $100 sa považuje za výpredaj.

2. Charlie Lee bude tlačit cenu LTC hore.

Unavený z obviňovania za prudký pád ceny LTC, Charlie Lee reagoval, že stále trvá na svojich plánoch potlačiť cenovku Litecoinu na úroveň $400. Táto iniciatíva zo strany Charlieho nie je len o úspešnosti kryptomeny, ktorú vytvoril ale aj o napravení reputácie, ktorá bola poškodená fiaskom okolo Litepay.

Vo svojom príspevku na soc. sieti Twitter Charlie uviedol: „Snažím sa zo všetkých síl potlačiť LTC na úroveň $400 aby ľudia ako vy, prestali na mňa útočiť. Kto opustil LTC?!“

Napriek tomu, že nepriblížil spôsob, akým to chce Charlie dosiahnuť, spomína, že posolstvo a cieľ nadácie Litecoin je presadzovať platformu a pre dobro spoločnosti a nie pre vysoké ceny LTC. Príklady ako nedávne partnerstvo, ktoré nadácia Litecoin nadviazala s TokenPay, bankou so sídlom v Nemecku, naznačujú, že Charlie Lee má plán na utvrdenie pozície Litecoinu prostredníctvom všeobecnej adopcie. Tento krok pomôže platforme vytvárať a dodávať kryptoobchodné riešenia, ako je obchodné spracovanie, debetné karty a mnoho ďalších inovatívnych riešení. Vzhľadom na menej priaznivé skúsenosti nadácie Litcoin s Litepay a Mastercard, toto partnerstvo má zmysel a malo by pomôcť spoločnosti Litecoin znovu získať dôveryhodnosť.

Prečítajte si: Charlie Lee: „Litecoin môže byť efektívny side chain pre Bitcoin Lightning Network!“

3. LTC Futures kontrakty

LTC Futures sa chystajú byť zavedené na Crypto Facilities, kryptomenovej Futures obchodnej platforme so sídlom v U.K. Spustenie LTC Futures je naozaj dobrá správa, pretože umožní inštitucionálnym investorom dostať sa do Litecoin ekosystému. Crypto Facilities uviedlo, že zavedenie LTC futures nie je náhodné ale že existuje skutočne silný a jasný dopyt po tomto produkte zo strany ich klientov.

Charlie Lee s Crypto Facilities súhlasí: „Ukazuje sa, že existuje seriózny záujem o dlhodobé investície do LTC ako obchodovateľnej komodity. To by malo priniesť nový kapitál do kryptomenového trhu zameraného na LTC, čo následne zvýši aj úroveň likvidity tejto kryptomeny.“

Záver

Napriek negatívnemu kryptomenovému vývoji na trhu, Litecoin ostáva stále jednou z najpopulárnejších kryptomien. Tri body, ktoré sme v článku uviedli spojené so silnou vývojárskou skupinou sú dôvodom na optimizmus. Navyše, Litecoin má naozaj silnú základňu fanúšikov, čo dokazuje aj neúspešný pokus o forknutie Litecoinu. S prihliadnutím na tieto fakty, Litecoin patrí medzi kryptomeny, ktoré si určite zaslúžia pozornosť investorov a kryptofanúšikov.

Článok vyjadruje názor autora a neslúži ako finančné poradenstvo. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť.

Zdroj: cryptonewmedia.pressZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...