Sledujte nás aj na

Odteraz môžete ľahko a bezpečne odosielať, prijímať a spravovať Vaše Bitcoiny aj priamo z populárnych platforiem na odosielanie správ, akými sú Facebook Messenger či Telegram. Bitcoin je ďalšou podporovanou menou na platforme Lite.IM. Tá už aktuálne podporuje známe meny ako Litecoin (LTC) a Ether (ETH), ktoré boli pridané v priebehu tohto roka.

Lite.IM už možno poznáte. Jedná sa o projekt tímu Zulu Republic, ktorý sa zameriava na integráciu kryptomenových peňaženiek do obľúbených messaging aplikácií. Podľa ich slov to má urýchliť kryptorevolúciu a masovú adopciu kryptomien. Používatelia z USA a Kanady môžu takéto odosielanie a prijímanie spomínaných kryptomien využiť aj formou SMS.

Lite.IM je plnohodnotná, tzv. konverzačná kryptomenová peňaženka postavená na jednoduché používanie v instant messaging aplikáciách a SMS. Používatelia majú po registrácii možnosť vytvárať peňaženky, odosielať a prijímať kryptomeny a kontrolovať ich bilanciu a históriu transakcií, všetko cez jednoduchú sadu príkazov.

Prečítajte si aj o podpore Litecoinu (LTC) v Messengeri. V článku nájdete aj návod ako začať:

Litecoin (LTC) odteraz môžete posielať a prijímať cez Facebook Messenger!

Ako to celé funguje?

Najmä s príchodom aplikácie Telegram sa zvýšil prílev tzv. konverzačných botov. Jedná sa o program, ktorý má preddefinovanú sadu príkazov a sadu odpovedí. Pomocou príkazov sa bota pýtate otázky, na ktoré Vám ihneď odpovedá.

Podobní boti sa používajú pri riešení zväčša technických problémov a odstraňujú potrebu fyzického support tímu. Telegram, a neskôr aj Facebook Messenger (či WhatsApp, Slack, Discord apod.), výrazne zjednodušili proces tvorby takýchto botov. Vývojári sa tejto možnosti ihneď chopili a vytvorili botov takmer na všetko. Priamo zo svojej messaging aplikácie tak zistíte počasie, aktuálne správy, ceny tovarov, programy kín alebo aj zostatok na svojej Bitcoinovej peňaženke.

Pri každej novej aktualizácii sa Lite.IM stáva čoraz viac používateľsky prívetivou kryptomenovou službou, ktorá nás približuje k zvýšeniu adopcie tejto technológie. Najznámejšiu a najväčšiu kryptomenu, akou Bitcoin nepochybne je, tak prinášajú k 2.5 miliardám používateľov Facebooku a Telegramu. Nehovoriac o tých, ktorí nemajú spoľahlivý prístup k Internetu. Tí odteraz môžu spravovať Bitcoin prostredníctvom SMS správ.

Bezpečnosť a súkromie na prvom mieste

Lite.IM kladie zvýšený dôraz aj na bezpečnosť a súkromie:

Nikdy neuchovávame záznamy z chatu a dokonca bránime prístup tretím stranám ako Facebook k Vašim najcitlivejším údajom pomocou bezpečného hesla. Bez ohľadu na to, ktorú aplikáciu alebo menu používate, Vaše súkromné kľúče sú zabezpečené pokročilým šifrovaním RSA, čo znamená, že nikto iný nebude mať prístup k Vašim finančným prostriedkom.

Privátne kľúče používateľov sú zašifrované pomocou RSA algoritmu a hesla, ktoré si sám používateľ zvolí. Následne sa ukladá iba zašifrovaná hodnota, ktorú je možné dešifrovať len pomocou hesla používateľa. Nikdy neukladáme heslá či autentizačné tokeny akéhokoľvek druhu a nikdy neukladáme nezašifrovanú verziu citlivých údajov používateľa. Finančné prostriedky používateľov sú tak zabezpečené, aj v prípade, že by boli naše servery napadnuté.

Facebook hľadá blockchain vývojárov vo veľkom. Diskutuje sa o spustení vlastnej kryptomeny!

Zdroj: medium.com/zulurepublicZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...