Sledujte nás aj na

Krajiny G20 budú pracovať na zavedení medzinárodného zdaňovania pre cezhraničné platby a takisto na riešení problémov s praním špinavých peňazí.

Svetoví lídri zoskupenia G20 sa nedávno stretli v hlavnom meste Argentíny, Buenos Aires, kde sa zhodli na systéme zavádzania medzinárodného zdaňovania pre kryptomenový trh. Lídri G20 ekonomík podpísali dohodu, že začnú pracovať na riešení  zdaňovania kryptomien.

Podľa správ z japonského spravodajského portálu Jiji.com sa vraj krajiny G20 dohodli, že vyvinú zdaňovací systém, ktorý bude krypto trh brať, ako veľkú „IT spoločnosť“. Prvé čítanie správy sa uskutoční počas zasadania G20 krajín v júni 2019 v Osake, v Japonsku. Finálny návrh, pripravený na zavedenie daní z krypta tak môžeme očakávať do roku 2020.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Riešenie pre cezhraničné dane

Verejné správy z japonska ukazujú, že existuje mnoho dôkazov o tom, ako spoločnosti hľadajú spôsob ako sa vyhnúť daniam. Hlavnou výzvou pre G20 bude tak vytvorenie medzinárodného systému na riešenie daní pre cezhraničné platby.

Vo vyhlásení lídrov G20 sa píše:

Budeme sa snažiť o riešenie otázky medzinárodného zdaňovania sprevádzajúcej digitalizovanie ekonomiky a budeme pokračovať v spolupráci.

Lídri poznamenali, že taktiež pracujú na zavedení potrebných opatrení na potlačenie vyhýbaniu sa daniam zo strany národných korporácií.

V správe sa ďalej spomína riešenie problémov súvisiacich s praním špinavých peňazí. Názory členov G20 však nie sú v tejto chvíli úplne totožné. Zatiaľ čo Veľká Británia a EÚ sú za predpisy, Čína a USA stále zostávajú opatrní v súvislosti s koncepciou medzinárodného daňového systému.

Pri daňových priznaniach treba myslieť aj na kryptomeny

Opatrenia G20 podľa FATF štandardov

Podľa správy od Saudi Gazette, G20 plánuje riešiť financovanie terorizmu a problémy s praním špinavých peňazí podľa štandardov Financial Action Task Force (FATF). (Finančná akčná pracovná skupina).

V sekcii 25 podpísaného vyhlásenia G20 sa uvádza:

Budeme regulovať krypto aktíva pre boj s praním špinavých peňazí a taktiež bojovať proti financovaniu terorizmu v súlade so štandardmi FATF a zvážime aj ďalšie kroky podľa potreby.

Medzinárodný menový fond zdôrazňuje potrebu globálnych opatrení pre digitálne meny

Christine Lagarde, šéfka Medzinárodného menového fondu (IMF), už niekoľkokrát zdôraznila potrebu medzinárodnej spolupráce pre globálne opatrenia. Viacero centrálnych bánk už dávnejšie odmietlo koncept kryptomien, no Lagarde varuje, že to nie je múdre.

V prejave na Svetovom ekonomickom fóre v januári 2018, Lagarde povedala, že “ virtuálne meny a ich technológie môžu poskytnúť rýchlejšie a lacnejšie finančné služby a môžu sa stať mocným nástrojom na prehĺbenie finančného začlenenia v rozvojovom svete„.

V tom istom čase však zdôraznila dôležitosť udržania zlých hráčov mimo globálneho krypto trhu. Z toho dôvodu je náležitý regulačný prístup v globálnom meradle nevyhnutný. Lagarde uviedla, že na reguláciu trhu je možné použiť rovnakú blockchain technológiu podporujúcu kryptomeny.

Tie isté inovácie, ktoré podporujú krypto aktíva, nám môžu pomôcť  ich regulovať . Inak povedané, môžeme hasiť oheň ohňom. Môžeme využiť potenciál krypto aktív a zároveň zabezpečiť, aby sa nikdy nestali útočiskom nezákonnej činnosti alebo zdrojom finančnej zraniteľnosti.

Šéfka IMF v poslednej dobe podporila aj myšlienku používania digitálnych mien centrálnou bankou (CBDC) prostredníctvom využitia blockchain technológie.

Výhody sú jasné. Vaše platby budú okamžité, bezpečné, lacné a potenciálne polo-anonymné. Centrálne banky by si udržali istotu v platbách. Mohli by ponúknuť rovnaké podmienky pre hospodársku súťaž a platformu pre inovácie. Medzitým, by vaša banka alebo kolegovia mohli zaistiť priateľskú používateľskú skúsenosť, založenú na najnovších technológiách. Dodala Lagarde.

Zdroj: coinspeaker.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...