Sledujte nás aj na

Podľa výsledkov novej štúdie publikovanej 19. decembra firmou Chainalysis, je len 37 % Bitcoin (BTC) adries ekonomicky významných.

Spoločnosť zistila, že BTC blockchain tvorí sieť 460 miliónov adries, ktoré môžu poslať a prijať kryptomenu. Treba však poznamenať, že jednotlivci alebo právne subjekty môžu vlastniť niekoľko BTC adries.

Ekonomicky významné adresy, ktoré sú pod správou jednotlivcov alebo spoločností  momentálne vlastniacich BTC tvoria len 37 % z celkového počtu existujúcich adries. Tento počet reprezentuje 172 miliónov ekonomicky významných adries, z čoho len 27 miliónov naozaj drží danú kryptomenu.

Iba 20 % z BTC transakcií tvoria ekonomicky významné transfery

Chainalysis vo svojej správe odhalila, že 147 miliónov adries je vo vlastníctve spoločností, ako sú burzy alebo sa používajú na temnom trhu (darknet market). Ako sa ďalej uvádza, len 20 % z BTC transakcií sú ekonomické transfery. Zvyšných 80 % tvoria burzy v rámci takzvaného wash tradingu. Tejto problematike falošných objemov na kryptoburzách sme sa venovali nedávno, v článku nižšie.

Blockchain Transaparency Institute zverejnil správu o falošných objemoch na kryptoburzách

Ako ukazuje graf od Chainalysis, v čase medzi augustom a októbrom 2018 boli vykonané transakcie v hodnote približne $41 miliárd, z čoho len $9 miliárd malo reálnu ekonomickú hodnotu.

(Celková hodnota BTC transakcií vs. ekonomická hodnota transakcií. Zdroj: cointelegraph.com)

Chainalysis taktiež zistil, že hodnota BTC, ktorá išla do osobných peňaženiek pred pádom trhu v novembri značne vzrástla. Do prvého novembra suma presiahla $400 miliónov z júnovej hodnoty $300 miliónov. To naznačuje, že ľudia boli motivovaný nakúpiť BTC za nižšie ceny.

BTC investori začali mať záujem o likvidnejší OTC trh

Výskumná firma Diar publikovala 17. decembra výsledky svojej analýzy,, že inštitu z ktorej vyplýva, že investori začali preferovať viac likvidný over-the-counter (OTC) trh s fyzickým BTC.

Tradiční investori prechádzajú na Bitcoin OTC trhy

Viac než 80 % z objemu BTC obchodných párov je falošných

Cointelegraph vydal nedávno správu kde uvádza, že väčšina z top 25 BTC obchodných párov uvedených na CoinMarketCap (CMC) sú údajne založené na „hrubo“ nafúknutých falošných objemoch. Blockchain Transparency Institute vypočítal skutočný objem týchto obchodných párov a prišiel k výsledku, že viac než 80 % z top 25 CMC BTC obchodných párov je obchodovaných umelo. Hovoríme o správaní, kedy trader nakupuje alebo predáva aktívum za účelom vyvolania falošného záujmu oň a umelého zvýšenia objemu obchodov, čím sa na trh dostávajú nepresné informácie o aktívach.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...