Sledujte nás aj na

Svetoznámy výrobca hardvérových peňaženiek Ledger predstavil v rámci výstavy Consumer Electronics Show v Las Vegas svoj nový produkt. Novinka Ledger Nano X disponuje Bluetooth rozhraním, väčším displejom a zvýšenou kapacitou úložného priestoru pre Vaše kryptomeny.

Novinky Ledger Nano X

Ledger Nano X vychádza z predošlého úspešného modelu Ledger Nano S, pričom budúcim majiteľom prinesie celkovo päť vylepšení.

  • Podpora Bluetooth. Napriek tomu, že Ledger Nano X stále funguje rovnako ako jeho predchodca na princípe „USB kľúča“, nový model prináša aj Bluetooth rozhranie. Vďaka tomu môžete uskutočňovať transakcie aj v prípade, že aktuálne nemáte k dispozícii Váš notebook alebo desktop. Pomocou aplikácie Ledger Live Mobile sa môžete pripojiť k Vášmu smartfónu a bezpečne spraviť prevod. Komunikácia cez Bluetooth rozhranie je samozrejme zašifrovaná.
  • Nový displej. Ledger Nano X prichádza s väčším displejom, ktorý využíva technológiu OLED (organické svetlo-emitujúce diódy)
  • Ovládanie. Výrobca pre ľahšiu manipuláciu premiestnil tlačidlá na prednú stranu zariadenia.
  • Nabíjateľná vstavaná batéria. Vďaka nej funguje Ledger Nano X (na rozdiel od Ledger Nano S) aj vtedy, keď nie je pripojený cez USB kábel k počítaču.
  • Väčší úložný priestor pre aplikácie. Ledger Nano X umožňuje teoreticky nainštalovať až 100 aplikácií, ktoré slúžia na spravovanie jednotlivých kryptomien a tokenov. V porovnaní s Ledger Nano S ide o markantné zvýšenie, nakoľko prechádzajúci model umožňoval uložiť len 18 aplikácií.

(Zdroj: ledger.com)

Bezpečné transakcie cez Bluetooth

K bezpečnosti uskutočňovania transakcií cez Bluetooth rozhranie a k možným obávam týkajúcich sa potenciálnej zraniteľnosti tohto zariadenia sa vyjadril aj generálny riaditeľ spoločnosti Ledger, Éric Larchevêque:

Nano X ráta aj s možnosťou, že spojenie Bluetooth môže byť ohrozené. Pridanie BLE (Bluetooth Low Energy — bezdrôtová osobná sieť) však nemá vplyv na bezpečnosť tohto modelu. Transakcie musia byť vždy fyzicky overované na zariadení stlačením obidvoch tlačidiel. Okrem toho, tlačidlá sú na obrazovkách Nano X priamo pripojené k Secure Elementu, čo tiež zvyšuje celkové zabezpečenie.

Zároveň používame najvyššiu úroveň bezpečnostného protokolu BLE, ktorý eliminuje útoky typu MITM (Man-in-the-middle attack). Vzhľadom k tomu, že nič nie je neprelomiteľné, zariadenie vyžaduje, aby používateľ vykonal validáciu adresy priamo na ňom. Ak vždy overíte parametre transakcie na zariadení, budete v bezpečí.

Podľa aktuálnych správ by sa hardvérová peňaženka mala dostať do predaja v marci tohto roku. Čo sa aplikácie Ledger Live Mobile týka, tá bude sprístupnená prostredníctvom iOS App Store a Google Play už od 28. januára.

Technické parametre

Cena 119 EUR / cca. 3,000 CZK
Veľkosť 72 mm x 18,6 mm x 11,75 mm
Hmotnosť 34 g
Materiál nehrdzavejúca oceľ a plast
Batéria 100mAh
Konektor USB Micro-C
Úroveň certifikácie CC EAL5 +
Čip ST33J2M0 + STM32F042
Kompatibilita Windows 8+, MacOS 10.8+, Linux / iOS 9, Android 5+

Zdroj: ledger.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...