Sledujte nás aj na

Únik údajov z kryptomenových búrz hovorí o tom, že kybernetické útoky sa za minulý rok zvýšili viac ako štvornásobne.

Podľa výskumu spoločnosti informačnej bezpečnosti skupiny Group-IB v Moskve, počet napadnutých účtov používateľov kryptomien v roku 2017 vzrástol o 369 %, čo odráža slabšiu informačnú bezpečnosť v súvislosti s rastúcim záujmom o kryptomeny.

V ,,závratnom závere“, ako ho vymedzuje spoločnosť, žiadna kryptomenová platforma nie je schopná zabezpečiť absolútnu bezpečnosť svojim používateľom. Uniky dát súvisia s chybami vo zdrojovom kóde, útokmi typu phishing, neoprávneným prístupom k databázam používateľov a slabinami v spôsoboch vkladania a vyberania finančných prostriedkov z používateľských účtov.

Prečítajte si: 7 najčastejších kryptopodvodov a ako sa im vyhnúť

K dátovým únikom dochádza, pretože platformy venujú len málo pozornosti informačnej bezpečnosti a ochrane kryptomien. To je dôvod, prečo sa najmenej päť z devätnástich skúmaných búrz stávajú pravidelnými obeťami útokov, vrátane búrz Bithumb, Bitfinex, Bitstamp, Poloniex, HitBTCHuobi, podľa výskumu, v ktorom Group-IB prešetrila 720 napadnutých používateľských účtov pomocou ich nástroja Threat Intelligence.

„Kryptomenový priemysel nie je pripravený brániť sa a chrániť svojich používateľov,“ tvrdí režisér skupiny pre špeciálne projekty Ruslan Yusufov.

Prvými tromi krajinami z hľadiska podvodných aktivít sú USA, Rusko a Čína, po ktorých nasleduje Indonézia a Nemecko. Až jedna tretina obetí má sídlo v Spojených štátoch.

Väčšina škodlivých programov a kódov používaných na hackovanie používateľských účtov sa taktiež nachádza v USA (56%), za nimi nasleduje Holandsko (21.5%).

Výskumní pracovníci Group-IB zaznamenali v januári 2018 nárast počtu kybernetických útokov. Ich počet narástol o 689 % z mesačného priemeru v roku 2017 a podľa Yusufova bude táto tendencia pokračovať aj počas roku 2018. Zdôraznil, že na to, aby sa táto situácia napravila, všetky zainteresované strany musia prijať okamžité opatrenia.

Kryptoburzy a používatelia sú vyzývaní, aby zaviedli dvojfaktorovú autentifikáciu počas svojich operácií, vykonávali pravidelné bezpečnostné kontroly a aby burzy vyčlenili finančné prostriedky na to, aby ich používatelia boli čo najviac ochránení. V prípade používateľov skupina Group-IB odporúča, aby pri výbere svojich hesiel venovali dostatočnú pozornosť jeho unikátnosti, vyhýbali sa verejným Wi-Fi sieťam a dbali na to, aké stopy po sebe zanechávajú na sociálnych médiách.

Zdroj: cryptovest.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...