Sledujte nás aj na
Únik údajov z kryptomenových búrz hovorí o tom, že kybernetické útoky sa za minulý rok zvýšili viac ako štvornásobne.
Podľa výskumu spoločnosti informačnej bezpečnosti skupiny Group-IB v Moskve, počet napadnutých účtov používateľov kryptomien v roku 2017 vzrástol o 369 %, čo odráža slabšiu informačnú bezpečnosť v súvislosti s rastúcim záujmom o kryptomeny.
V ,,závratnom závere“, ako ho vymedzuje spoločnosť, žiadna kryptomenová platforma nie je schopná zabezpečiť absolútnu bezpečnosť svojim používateľom. Uniky dát súvisia s chybami vo zdrojovom kóde, útokmi typu phishing, neoprávneným prístupom k databázam používateľov a slabinami v spôsoboch vkladania a vyberania finančných prostriedkov z používateľských účtov.
Prečítajte si: 7 najčastejších kryptopodvodov a ako sa im vyhnúť
K dátovým únikom dochádza, pretože platformy venujú len málo pozornosti informačnej bezpečnosti a ochrane kryptomien. To je dôvod, prečo sa najmenej päť z devätnástich skúmaných búrz stávajú pravidelnými obeťami útokov, vrátane búrz Bithumb, Bitfinex, Bitstamp, Poloniex, HitBTC a Huobi, podľa výskumu, v ktorom Group-IB prešetrila 720 napadnutých používateľských účtov pomocou ich nástroja Threat Intelligence.
„Kryptomenový priemysel nie je pripravený brániť sa a chrániť svojich používateľov,“ tvrdí režisér skupiny pre špeciálne projekty Ruslan Yusufov.
Prvými tromi krajinami z hľadiska podvodných aktivít sú USA, Rusko a Čína, po ktorých nasleduje Indonézia a Nemecko. Až jedna tretina obetí má sídlo v Spojených štátoch.
TOP-3 victims’ countries of #hackers at #cryptocurrency exchanges are the USA, Russian Federation and China, with every third user from the USA. Learn more in new #groupib report «2018 Cryptocurrency Exchanges. User Accounts Leaks Analysis» – link #ICO #Bitcoin #hackers #leaks pic.twitter.com/Pmmi21vU3Q
— Group-IB (@GroupIB_GIB) August 6, 2018
Väčšina škodlivých programov a kódov používaných na hackovanie používateľských účtov sa taktiež nachádza v USA (56%), za nimi nasleduje Holandsko (21.5%).
Výskumní pracovníci Group-IB zaznamenali v januári 2018 nárast počtu kybernetických útokov. Ich počet narástol o 689 % z mesačného priemeru v roku 2017 a podľa Yusufova bude táto tendencia pokračovať aj počas roku 2018. Zdôraznil, že na to, aby sa táto situácia napravila, všetky zainteresované strany musia prijať okamžité opatrenia.
Kryptoburzy a používatelia sú vyzývaní, aby zaviedli dvojfaktorovú autentifikáciu počas svojich operácií, vykonávali pravidelné bezpečnostné kontroly a aby burzy vyčlenili finančné prostriedky na to, aby ich používatelia boli čo najviac ochránení. V prípade používateľov skupina Group-IB odporúča, aby pri výbere svojich hesiel venovali dostatočnú pozornosť jeho unikátnosti, vyhýbali sa verejným Wi-Fi sieťam a dbali na to, aké stopy po sebe zanechávajú na sociálnych médiách.
Zdroj: cryptovest.com
Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!
Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!
ETH:
BTC: