Sledujte nás aj na

Bitcoin oslávil v januári tohto roku už desiate výročie svojej existencie. Za ten čas prešla sieť mnohými vylepšeniami, pričom samotná kryptomena zažila niekoľko významných vzostupov i pádov. Nech ste však do bitcoinu investovali v ktorýkoľvek deň jeho existencie, až v 98.2 % prípadoch ste v zisku.

Ak ste sa vyhli vybraným 69 dňom, ste v pluse

K 1. júlu 2019 je to už 3,831 dní od dátumu, kedy bol vyťažený prvý blok v sieti Bitcoin. Ten nesie príznačný názov „Genesis block“ (genesis – z anglického slova zrod, vznik). Ak sa na bitcoin pozeráte nielen z technologického hľadiska, ale zaujíma vás aj ako investičný nástroj, bude pre vás dozaista zaujímavá informácia, že ak ste nakúpili kedykoľvek okrem vybraných 69 dní, vaša investícia je v pluse.

Štatistická stránka 99bitcoins.com uvádza, že šanca, že vaša investícia je v červených číslach je menej ako 2 %. Samozrejme, mnoho investorov, predovšetkým začiatočníkov, zakúpilo bitcoin v čase jeho posledného bull runu (december 2017). Bohužiaľ práve toto obdobie spadá do zmienených 69 dní. No ak ste odolali parabole a vyhli ste sa nákupom od 1.12.2017 do 29.1.2018 a následne aj posledným júnovým dňom tohto roku, stratoví nie ste.

V prípade, že vás zaujíma informácia, v ktorých dňoch dostali nákupy vašu investíciu do červených čísiel, ich zoznam si môžete pozrieť kliknutím na tento odkaz.

Bitcoin v podobe fyzických mincí sa stáva zberateľskou záležitosťou

Indikátory naznačujúce ďalší bull run bitcoinu

V prípade, že vaša investícia je aj napriek skutočne nízkej pravdepodobnosti v mínuse, viacero analýz naznačuje, že už by to nemalo byt nadlho. Jednou z nich aj táto štúdia uverejnená na Twitteri. Tá poukazuje na viacero faktorov naznačujúcich, že bitcoin sa nachádza na začiatku ďalšieho bull runu.

Prvým indikátorom je podľa autora skutočnosť, že BTC prekročil svoj 50-dňový aj 50-týždňový kĺzavý priemer. Ako je vidieť na nižšie priloženom grafe, kde červená línia zobrazuje 50-týždňový kĺzavý priemer a čierna cenu bitcoinu, prienik týchto dvoch línií (v prospech ceny BTC) signalizoval v minulosti začiatok bull runu.

Cenový vývoj bitcoinu

Cenový vývoj bitcoinu

Ďalším dobrým signálom je aj celková aktivita siete, respektíve jej používateľov. Hash rate siete Bitcoin, počet aktívnych peňaženiek či počet denne zrealizovaných transakcií začína atakovať (v niektorých prípadoch už aj pokoril) svoje doteraz najvyššie hodnoty.

Počet denne aktívnych adries v sieti Bitcoin prekročil 1 milión

Zdroj: fxstreet.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...