Sledujte nás aj na

Populárna kryptomenová burza KuCoin oznámila, že spraví niekoľko úprav v ponuke kryptomenových obchodných párov, ako súčasť interného procesu zjednodušenia operácií a optimalizovania burzy. Podľa zverejneného oznámenia, od 26. marca 2018 burza nepodporuje žiadne obchodné páry s Bitcoin Cash (BCH) a tiež pozastavilia obchodovanie niekoľkých ďalších párov, ktoré zahŕňajú KCS, USDT a NEO.

KuCoin sťahuje obchodné páry z ponuky

Niekoľko kryptomenových búrz  už stiahlo obchodovanie BCH párov. Medzi nimi aj buza KuCoin, ktorá stiahla až 22 párov vrátane BCH. Od 26. marca 2018 burza Kucoin prestala podporovať nasledovné páry: FATA-BCH, KCS-BCH, DENT-BCH, ACT-BCH, UTK-BCH, DAT-BCH, XAS-BCH, DASH-KCS, CAG-KCS, USDT, OCN-USDT, TNC-USDT, ETC-USDT, MOD-NEO, QTUM-NEO, ACAT-NEO, FOTA-NEO, BCH-NEO a DENT-NEO.

KuCoin bude však aj naďalej podporovať Bitcoin Cash. Tento populárny, no kontroverzný altcoin na spomínanej burze generuje veľké obchodné objemy a je pomerne populárny medzi používateľmi burzy. BCH sa určitú dobu stal tak populárnym, že sa KuCoin rozhodol otvoriť rôzne alternatívne obchodné páry spojené s BCH.

Avšak teraz je viac než jasné, že toto rozhodnutie nedopadlo podľa pôvodných predstáv predstaviteľov burzy KuCoin. Spoločnosť prednedávnom oznámila, že odstránila všetky tieto obchodné páry s BCH, a to hlavne preto, že jednoducho nevytvárajú dostatočný objem obchodov. Toto rozhodnutie sa nevzťahuje na ostatné trhy BCH, napríklad BCH-BTC.

Zdá sa, že väčšina menej bežných obchodných párov funguje len krátko, pretože likvidita týchto trhov málokedy dosiahne takú úroveň, aby sa udržali. Tento dej je v kryptomenovom odvetví relatívne bežný, kedže zatiaľ neexistuje žiadna potreba rozširovať trhy menej populárnych kryptomien.

Prednedávnom jedna z najväčších búrz Bittrex odstránila z ponuky viac ako 82 kryptomien v rámci optimalizácie a údržby.

BCH sa zatiaľ rezervnou menou nestane

Pre fanúšikov Bitcoin Cash sa však takmer nič nezmení. Aj keď si už nemôžu priamo vymeniť BCH za menšie altcoiny, hlavné obchodné páry zostanú v dohľadnej budúcnosti aktívne. Je zrejmé, že KuCoin vkladal do týchto obchodných trhov BCH priveľké nádeje. Teraz sa zdá, že  BCH momentálne na tejto burzovej platforme nie je dosť populárny, aby sa stal mohol stať „rezervnou menou“ pre ostatné obchodné páry.

Bližšie o tom, čo to je Bitcoin Cash sa dozviete v našom článku tu.

To, či sa toto rozhodnutie odzrkadlí vo vývoji trhu Bitcoin Cash uvidíme v budúcnosti. Keďže sa momentálne zdá, že toto rozhodnutie nemá vplyv na cenu BCH, rozhodnutie KuCoinu sa javí ako správne.

KuCoin však nie je jediná burza, ktorá sťahuje obchodné páry s BCH z ponuky. Kryptomenová burza OKExchange taktiež oznámila, že zruší niekoľko obchodných párov s BCH, pričom burza tento krok taktiež zdôvodňuje nedostatočnou likviditou daných trhov.

Záver

Toto dianie vyvoláva otázku, či sa niektorá iná kryptomena popri BTC a ETH môže stať rezervnou menou pre obchodovanie s altcoinami. Momentálne sa zdá, že BCH zatiaľ v tejto lige miesto nemá.

 

Zdroj: btcmanager.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...