Sledujte nás aj na

Či už beriete kryptomeny ako investíciu, budúcnosť monetárneho systému alebo ako svoje hobby, určite chcete svoje mince držať v bezpečí. Existuje mnoho typov peňaženiek (bližšie o základných typoch peňaženiek sa dočítate tu), každá so svojimi výhodami a nevýhodami. Najbezpečnejšie sú však jednoznačne hardvérové peňaženky. Avšak časy, keď na trhu existovala jedna hardvérová kryptomenová peňaženka či dve, sú už dávno za nami. Ktorá je teda najvhodnejšia práve pre Vás?

Počet hardvérových peňaženiek sa v posledných rokoch rozrástol. Spotrebitelia dnes majú bezprecedentný výber hardvérových peňaženiek, pomocou ktorých si môžu zabezpečiť svoje Bitcoiny alebo altcoiny. Napriek tomu, že trhu dlhodobo dominujú hardvérové peňaženky Ledger a Trezor, na výber sú aj ďalšie zariadenia. Pokiaľ však ste práve v štádiu hľadania tej najlepšej pre Vaše potreby, čítate ten správny článok.

Prečítajte si: Ako funguje kryptomenová peňaženka?

1. Najlepšia multi-kryptomenová peňaženka: Ledger Nano S

Žiadna iná hardvérová peňaženka sa nedá porovnať so spoľahlivou peňaženkou Ledger Nano S, čo sa týka kompatibility s viacerými kryptomenami. Francúzsky výrobca neustále pridáva nové mince, pričom najnovšie budú nové kryptomeny a informácie o prácach na ich implementácii publikované pravidelne prvý utorok každý mesiac. Inauguračné vydanie #FirstTuesdayCrypto pridalo kryptomeny ako PoA, Icon, Vechain, Wanchain, Ontology, Kowala, Particl a RSK. Okrem podpory ERC20 tokenov, je Ledger Nano S charakteristický práve sa neustále zväčšujúcim portfóliom podporovaných kryptomien. Ak držíte rozmanité portfólio mincí a želáte si ich uložiť na jedno zariadenie, Nano S je Vaša najlepšia voľba. Zoznam všetkým kryptomien, ktoré Ledger Nano S momentálne podporuje nájdete tu.

Ledger Nano S vyniká množstvom kryptomien, ktoré podporuje.

Stránka výrobcu: ledger.com

2. Najlepšia prenosná peňaženka: Coolwallet S

Zatiaľ čo všetky zariadenia sú dostatočne malé na to, aby boli prenosné, len Coolwallet S je dostatočne malý a so správnym dizajnom, aby ste ho mohli vložiť do svojej reálnej fyzickej peňaženky spolu s Vašimi kreditnými kartami. Pojem kryptomenová peňaženka tak dostáva úplne nový rozmer. Coolwallet S vyniká moderným a minimalistický dizajnom, ktorý Vám umožňuje umožňuje jednoducho kontrolovať bilanciu kryptomien alebo uskutočňovať transakcie kdekoľvek sa nachádzate. Coolwallet S momentálne podporuje kryptomeny BTC, BCH, ETH, LTC a XRP. Peňaženka funguje pomocou mobilnej aplikácie Coolbitx cez Bluetooth, čo úplne eliminuje potrebu stolného počítača alebo nosenia káblov. Jeho štíhly profil a jednoduché ovládanie pomocou mobilu robia Coolwallet S to najlepšie z hlavných hardvérových zariadení pre využitie kryptomien v každodennom živote.

Coolwallet S môžete jednoducho vložiť do svojej peňaženky.

Stránka výrobcu: coolwallet.io

3. Najbezbečnejšia hardvérová kryptomenová peňaženka – Trezor Model T

Všetky hardvérové peňaženky, ktoré sú tu uvedené, sú vysoko bezpečné a ak sa používajú správne, ochránia Vás pred bežnými aj sofistikovanejšími útokmi. Je preto ťažké povedať kategoricky, že jedno konkrétne zariadenie je bezpečnejšie ako iné. Čo však možno s istotou konštatovať, je, že nový Model T od spoločnosti Trezor prináša pôsobivú škálu bezpečnostných funkcií vrátane bootloaderu chráneného proti zápisu, ktorý overuje podpísanie firmvéru a podporu prístupu BIP39. Za zmienku určite stojí aj fakt, že Trezor je vyvíjaný českou firmou SatoshiLabs, takže pokiaľ chcete podporiť našich bratov a susedov, máte možnosť. Ak ste paranoidný ohľadom svojich kryptomien, alebo len mimoriadne opatrná osoba, Trezor Model T je Vašou voľbou. Zoznam kryptomien, ktoré táto kryptomenová peňaženka podporuje nájdete tu.

Trezor Model T od českej spoločnosti SatoshiLabs poskytuje extra úroveň ochrany.

Stránka výrobcu: trezor.io

4. Najjednoduchšia kryptomenová peňaženka: Keepkey

Hardvérová peňaženka Keepkey je naozaj jednoduchá. Funguje priamo po vybalení z krabice a je dostatočne robustná na to, aby zvládla väčšinu nástrah, ktoré má bežný život pre elektroniku pripravené. Jeho uhlová konštrukcia je síce pekná, no menej príjemná na držanie ako napríklad Coolwallet S. Keepkey ponúka všetky základné vlastnosti hardvérovej peňaženky, a teda je menej komplikovaná ako Ledger Nano S. A práve v tom tkvie sila Keepkey. Zatiaľ čo Ledger Nano S môže byť náchylný k problémom s pripojením, v závislosti od desktopového zariadenia a typu peňaženky, ktorú používate, Keepkey vykoná každú požiadavku na prvýkrát. Momentálne Keepkey podporuje BTC, BCH, ETH, LTC, DOGE, DASH a ERC20. Keepkey má tiež možnosť integrácie so službou spoločnosťou Shapeshift, a teda dokáže jednoducho zamieňať Vaše kryptomeny.

Keepkey sa vyznačuje jednoduchosťou

Stránka výrobcu: keepkey.com

Záver

Bez ohľadu na to, aké hardvérové zariadenie si vyberiete, nezabudnite, že bezpečnosť Vašich kryptomien v prvom rade závisí na Vás. To zahŕňa napríklad aj uchovanie hesla na obnovenie (recovery seed) na veľmi bezpečnom mieste. Zatiaľ čo Ledger, Trezor, Keepkey a Coolwallet nie sú jedinými hardvérovými peňaženkami, tieto zariadenia pokrývajú väčšinu základných potrieb a stanovujú normy, ktorým sa ostatní výrobcovia snažia priblížiť.

V článku sú použité affiliate odkazy. Ich použitím podporíte KryptoPortal. Ďakujeme.


Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...