Sledujte nás aj na

Lee Kun Hee, juhokórejský miliardár a zakladateľ svetového gigantu Samsung, bude zrejme pokutovaný kvôli neplateniu dane. Správu prinieslo JTBC, juhokórejské mainstreamové médium. Hee údajne disponuje stovkami bankových účtov v krajinách známych ako daňové raje, kde platia odlišné zákony ohľadom daní a zakladania spoločností. Z účtov mal údajne pravidelne od roku 2011 vyberať financie bez oznámenia daňovým a regulačným orgánom Juhokórejskej republiky. Bolo objavených až 200 účtov, ktoré teraz vláda zdaní a pokutuje.

Skutočná sila Bitcoinu a kryptomien

Finančná sloboda je často vnímaná len ako stav, keď má človek finančné prostriedky na pokrytie jeho nákladov, bez toho aby pracoval. Je to len ilúzia o ktorej sa okrem Hee-ho presvedčili všetci, na ktorých majetok siahol štát. Ruskí miliardári, ktorých majetok bol v EU zmrazení či bežní ľudia, ktorých navštevuje exekútor to dobre poznajú.

Trochu škodoradostne vyznie príbeh princa Alwaleeda bin Talala, ktorý bol odsúdený saudsko arabskou vládou za korupciu, pranie špinavých peňazí a daňové úniky. Domáce väzenie a pokuta 7 miliárd(!) amerických dolárov znie skutočne „kráľovsky“. Princ krátko pred zatknutím prirovnal Bitcoin k Enronu, skrachovanej energetickej spoločnosti a paradoxne mu vyčítal to, čo ho pripravilo o všetko.

Najlepšie to vystihol Max Kaiser: „Talal povedal že Bitcoin nie je dobrý, pretože neexistuje centrálna vláda a žiadna centrálna banka. O týždeň neskôr, centrálna banka a vláda zobrala skoro všetok jeho majetok. Keby ho mal uložený v Bitcoine, nemal by problém. Táto situácia je odstrašujúci príklad, prečo by ste mali kúpiť Bitcoin. Každý, kto zvažuje kúpu Bitcoinu, pozrite sa na Talala spiaceho na matraci hotela v domácom väzení.“

Dve strany mince

Je pravdou, že ochrániť svoj majetok uložený v kryptosvete je pomerne jednoduché. Stačí mať privátne kľúče od svojej peňaženky a nikomu ich neprezradiť. Zariadenia ako Trezor či Ledger pridávaja extra úroveň ochrany. Skutočnú anonymitu ale dosiahnete výberom kryptomien ako Zcash či Monero. Nikto nemusí vedieť, kde máte svoj majetok uložený. Druhou stranou mince je v tomto prípade volatilita, ktorá by mohla majetok zmeniť na bezcenné tokeny. Jedná sa o extrémny prípad, ale netreba zabúdať na diverzifikáciu – rozloženie investičného rizika do viacerých druhov kapitálu (fiat, krypto, akcie, dlhopisy, komodity, zlato, nehnuteľnosti, zberateľské predmety, atď.).

Reálnejšie však je, že viac a viac ľudí si bude časť svojho majetku odkladať do kryptosveta. Americký investor Mark Cuban odporúča napríklad 10% majetku vložiť do BTC alebo ETH. Offshorové účty tak získali silného súpera pretože 40 miliardové odvetvie uvíta možnosť ukladania majetku za zvýšenej anonymity, ochrany údajov, lepšej transakčnej schopnosti či schopnosti platiť instantne. To nie sú najlepšie správy pre sprostredkovateľov a ľudí profitujúcich v rámci spomínaného odvetvia ale pokrok je nezastaviteľný. Kryptomeny dokážu ponúknuť rovnakú službu rýchlejšie, lacnejšie, a jednoduchšie.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...