Sledujte nás aj na

Používatelia známej messaging aplikácie WhatsApp môžu odteraz posielať a prijímať bitcoin (BTC), litecoin (LTC) a ether (ETH). Umožnil to bot spoločnosti Zulu, Lite.IM. Tento počin sa tak snaží o zjednodušenie kryptomenových transakcií a ich prenesenie do prostredí, ktoré používatelia už dobre poznajú.

Po pridaní bota do vášho WhatsApp rozhrania stačí už len jednoducho postupovať podľa inštrukcií na obrazovke. Na výber je samozrejme odosielanie a prijímanie kryptomien, zobrazenie zostatkov na jednotlivých účtoch, ale aj možnosť exportovať privátne kľúče. Zulu tiež predstavila odmeňovací program, kde môžu používatelia zarobiť kryptomeny za pozvanie svojich priateľov do služby Lite.IM. Začať môžete aj použitím tohto odkazu.

Rozhranie Lite.IM WhatsApp bota v desktopovej verzii

Tím tiež spomenul, že pracuje aj na využití Bitcoin Lightning Network, stále sa vyvíjajúceho škálovacieho riešenia.

Aplikácie Lite.IM však nie sú vôbec ničím novým. Rovnakú možnosť na posielanie a spravovanie kryptomien prostredníctvom svojho messaging klienta majú aj používatelia Messengera, Telegramu alebo jednoducho cez SMS.

Lite.IM prináša Bitcoin na Facebook Messenger a Telegram!

Zavedenie kryptomien na sociálne platformy je považované za kľúčový krok v úsilí o ich masové prijatie. Facebook o tom vie svoje, keďže pod túto platformu patria práve aplikácie WhatsApp, Instagram a Messenger. Tieto aplikácie denne používa viac ako miliarda ľudí na celom svete. Takisto sa predpokladá, že Facebook ešte v priebehu tohto roka zverejní svoju kryptomenovú víziu prípade už aj konkrétne plány vývoja do budúcna.

Možnosť jednoduchej práce s kryptomenami medzi priateľmi by mohla skutočne posunúť trh smerom nahor.

20. týždeň 2019: Prehľad kryptomenových správ, udalostí a zaujímavostí

Zdroj: bitcoinist.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...