Sledujte nás aj na

Christine Legarde, výkonná riaditeľka Medzinárodného Menového Fondu (IMF) tvrdí, že kryptomeny jasne otriasajú systémom. Legarde hovorí, že rozvíjajúca sa kryptosféra musí byť monitorovaná a regulovaná, aby sa tak obmedzili možné narušenia globálnej stability.

Šéfka IMF tak nadviazala na panel na jarnom stretnutí IMF, ktoré sa konalo vo Washingtone pred dvomi dňami. Legarde vyzýva, aby sa finančné regulácie pohli spolu s finančno-technologickými inováciami. Meniace sa obchodné praktiky, ako napríklad spoločnosti JP Morgan sú dôkazom toho, že kryptosféra už ovplyvňuje súčasný stav.

IMF: Regulácie sú potrebné na ochranu systému pred krypto

Riaditeľka IMF už varovala, že kryptomeny môžu byť katalyzátorom pre bankový a finančný priemysel. Legarde sa pre CNBC vyjadrila ohľadom technológie, ktorá narúša súčasný systém a mení spôsob, akým spoločnosti fungujú a robia svoj biznis:

Myslím si, že úlohou narušiteľov a hocikoho, kto používa technológiu distribuovaných účtovných kníh, či už to voláte krypto, aktíva, meny alebo hocičo iné… toto všetko jasne otriasa systémom.

Pokračovala, zdôrazňujúc, že takéto zmeny musia sprevádzať regulácie, pretože taká veľká inovácia by zrejme mohla „otriasť systémom natoľko, že by sme stratili stabilitu“. Hoci nie je jasné, či slovom „my“ myslela ju samú a IMF alebo hovorila o ľudstve, ako celku. Legarde však zdôraznila, že „otriasať stabilitou systému nechceme“.

Hlavný zástanca Bitcoinu a autor knihy Bitcoin Standard: Decentralizovaná alternatíva k centrálnemu bankovníctvu, Saifedean Ammous, obvinil cez Twitter šéfku IMF pre pokrytectvo argumentovania systému založeného na jednoduchých, fiat peniazoch. Podľa neho si nestabilný systém vytvorili samy, keď sa rozhodli postaviť globálny finančný systém na vládnych menách.

Napriek tomu, že Ammous sa domnieva, že bitcoin je schopný narušiť zabehnutý systém, existuje už niekoľko príkladov finančných inštitúcií, ktoré skúmajú nové obchodné modely, ktoré podporujú tvrdenia Legarde. Najznámejším je pravdaže JPM Coin od J.P. Morgan, ktorý sa tvári ako digitálny stable coin, ktorá by netrénovanému oku mohla pripomínať bitcoin, no neponúka nič z toho, čo by mohla priniesť masová adopcia bitcoinu.

Víkendový ฿ulletin: Zmení sa súboj bánk a kryptomien na vzájomnú spoluprácu?

Medzinárodné inštitúcie sa púšťajú do boja s kryptomenami

Legarde taktiež varuje pred technologickými spoločnosťami, ktoré vstupujú na trh. Aj tieto by mali byť objektom regulácií:

Budú musieť byť zodpovední, aby mohli byť dôveryhodní.

Niekoľko spoločností sa už pokúsilo o založenie vlastnej digitálnej meny. Najzvučnejšími sú samozrejme Facebook a Telegram.

Facebook a Telegram stále plánujú vydať vlastné kryptomeny

Nie je to po prvýkrát, čo reprezentatívna postava zaužívaného finančného systému vyjadrila obavy z kryptomien a zo zmien, ktoré so sebou môžu priniesť. Zaujímavé však je, že tentokrát nejde o neopodstatnené urážky, ako to v posledný rokoch bolo napríklad s Jamie Dimonom. Zdá sa, že sily, ktoré by mohli upraviť normy Bitcoinu sa prebúdzajú. Možno, že sa hýbeme smerom k násilnejšej fáze už spomínanej frázy:

Najprv vás ignorujú, potom sa na vás smejú, potom s vami bojujú a potom vyhráte.

Zdroj: newsbtc.com



Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...