Sledujte nás aj na

Nedeľný kryptomenový trh sa nesie v znamení pozitivizmu a zelených čísiel. Väčšina kryptomien sa zotavuje z nedávneho poklesu, keď Bitcoin v utorok 29. mája dosiahol mesačné rekordné minimum vo výške $7,109. Ako to už býva, tento pokles BTC ceny so sebou zobral aj celý kryptomenový trh. Za jeden deň celková kryptomenová kapitalizácia klesla na približne $303 miliárd dolárov.

Kryptomenový trh sa však pozviechal. V súčastnosti sa BTC obchoduje na úrovni $7,716 (v čase písania článku), čo predstavuje rast o viac ako 9% od utorňajších hodnôt. Celková trhová kapitalizácia kryptomenového trhu sa zvýšila o $50 miliárd, čo je 16.2% a momentálne pohybuje na $351 miliardách.

Vývoj BTC za posledných 7 dní.

Altcoiny nezaostávajú

Čo sa týka altcoinov z top 10 najsilnejších kryptomien, vedúce pozície rastu obsadili Cardano (ADA), EOS a IOTA (MIOTA).

CARDANO

Spoločnosť Cardano (ADA) v raste so svojimi súpermi z top 10 najsilnejších kryptomien nezaostala. Správy o zavedení smart kontraktov na testovacej sieti Cardano pomohli nabrať ten správny rastúci trend. V utorok sa obchodovalo ADA za $0.174, no odvtedy vzrástol o 34.9% na súčasnú úroveň $0.2392.

Vývoj ADA za posledný týždeň.

EOS

Držitelia a fanúšikovia EOS očakávajú a sledujú plynulé spustenie dlhoočakávaného MainNetu. SnapShot (fotka) ETH siete pre transfer tokenov už prebehla a momentálne sa pracuje na spustení MainNetu. Komunita EOS sa zdá byť silná, keďže predošlé správy o zraniteľnostiach a bezpečnosti EOS MainNetu vstrebala relatívne dobre. EOSu do kariet hrá aj množstvo airdropov, ktoré sme Vám priblížili v článkoch tu a tu. EOS je v súčasnosti obchodovaný vo výške $14.70, čo predstavuje nárast o viac ako 34% oproti cenovému minimu $10.93 z utorka.

Vývoj EOS za posledný týždeň.

IOTA

Spoločnosť IOTA (MIOTA) a jej komunita sa tiež teší z nedávnych správ o partnerstvách s najväčšou bankou Nórska a kľúčovou logistickou spoločnosťou UNOPS (Úrad Organizácie Spojených národov pre projektové služby). Projekt, ktorého cieľom je zmena a vývoj internetu vecí, sa v súčasnosti obchoduje na úrovni $1.96, čo je rast o úctyhodných 46.26% z hodnôt z utorka $1.34.

Vývoj IOTA za posledný týždeň.

 

Čo ďalej?

Významní analytici kryptomenového trhu sa o budúcom smerovaní cien vyjadrujú opatrne.

Ari Paul, spoluzakladateľ skupiny BlockTower, o nedávnej aktivite na kryptotrhu povedal: V posledných dňoch som mal rozhovory s niekoľkými veľmi dôveryhodnými správcami fondov. Všetci povedali: „V krátkodobom horizonte nevidím dôvod na prílev nového kapitálu.“

Avšak, aby sme dali veci na správnu mieru, mnoho týchto analytikov predpovedalo pád BTC na $5,500 až $5,700, čo sa nestalo. V súčasnosti je ťažké určiť, ktorým smerom sa trh bude najbližšie dni vyvíjať. Buďte opatrní a neinvestuje viac, ako si môžete dovoliť stratiť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...