Sledujte nás aj na

Nedeľný pohľad na štatistiky z kryptomenového sveta bol zase raz zaplavený červenými, zápornými percentami. Bitcoin vykazuje značný prepad v podobe -5%, zatiaľ čo altcoiny, ktoré to schytali najviac sú IOTA, EOS, Ripple, Cardano, Ontology, OmiseGo, ale samozrejme aj mnoho ostatných. Pozrime sa bližšie na situáciu na trhu.

Po relatívne nudnom týždni a len minimálnych pohyboch, čo sa týka ceny Bitcoinu, sa táto konsolidovala na úrovni $7,700, ktorú sa nepodarilo prekonať. Výsledkom toho je výrazný prepad, ktorý začal v noci nášho času a stále pokračuje. Pokles o približne $400 zastavil cenu BTC na hranici $7,200.

Odtiaľto môžeme očakávať miernu korekciu tohto masívneho poklesu. RSI indikátor je tiež na nízkej úrovni. Hladina podpory – support, na ktorú sa môžeme pozrieť ešte dnes je $7,000. Boli sme tam pred 2 týždňami – 29. mája (května). Ak sa nepodarí udržať túto hranicu, pravdepodobne to povedie k presunu do oblasti podpory vo výške $6,600.

Dva výrazné prepady ceny BTC

Tento bočne sa pohybujúci trh bol nasledovaný výrazným pádom,  ktorý začal pár minút pred druhou hodinou rannou. Za približne jednu hodinu klesla trhová kapitalizácia o $15 miliárd. Kapitalizácia najprv klesla z $340 miliárd na $325, a pokles sa aspoň dočasne zastavil na $320 miliardách.

Prepad trhovej kapitalizácie

Kryptomeny sú na seba momentálne silne naviazané, takže keď padajú veľké coiny, menšie to schytajú o to horšie. Ethereum odzrkadľovalo pohyby BTC a posunulo sa o -5%– kleslo o $25 za pár hodín. Cena ETH sa pohybovala medzi $580 a $620 viac ako týždeň, ale aktuálne klesla na svoje týždenné minimum v podobe $568 v čase písania článku.

Ripple na treťom mieste klesol o 5.2% v rovnako krátkom období z $0.67 na $0.61, keďže prišlo o takmer $1.5 mld. zo svojej trhovej kapitalizácie. V porovnaní s BTC sa satoshi úroveň XRP na chvíľu otočila rastúcim smerom, ale spomínané poklesy spustili odpredaje XRP, ktoré vrátili cenu na úroveň okolo 8,750 satoshi.

Najväčšie poklesy pri prvých desiatich kryptomenách zaznamenala IOTA, ktorá stratila takmer 12%, denný pokles z $1.74 na $1.53. IOTA prišla o 600 miliónov amerických dolárov zo svojej trhovej kapitalizácie, pokles z $4.8 miliardy na $4.2 miliardy, rovnako v priebehu niekoľkých hodín. Nielen v prvej desiatke, ale v prvej stovke vykazuje každá mena výrazné straty. Bitcoin Cash o 7.8%, EOS takmer o 9%, Cardano o 8%, Ontology stráca viac ako 10%, OmiseGO s 9% stratou a Icon, Zilliqa a Aeternity klesli o 9% za 24 hodín.

Čo spôsobilo tento rýchly pád?

Existuje niekoľko špekulácií o tom, čo spôsobilo tento bleskový prepad trhu. Niektorí ukazujú na Americkú komisiu pre komodity a obchodovanie s futuresCFTC (Commodity Futures Trading Commission), ktorá si predvolala viaceré veľké burzy vrátane Coinbase, Kraken a Bitstamp v prebiehajúcom vyšetrovaní cenovej manipulácie trhu.

Objavuje sa tiež správa, že juhokórejská burza CoinRail bola práve napadnutá. Hoci je táto burza v súčasnosti na 90. mieste na svete s objemom denného obchodovania len $2.6 milióna podľa Coinmarketcap, nemalo by to mať taký veľký dopad na trhu.

V posledných pár mesiacoch sme svedkami toho, že keď sa prelomia kľúčové úrovne supportu, trhy veľmi rýchlo padajú. Bez ohľadu na to, či tieto dve negatívnejšie udalosti priamo spôsobili spomínaný prepad, sú správy za posledný týždeň všeobecne pozitívne.

Dnešok je len ďalším príkladom silnej kryptomenovej volatility, na ktorú si už obchodníci s kryptom snáď zvykli.

Zdroj: cryptoslate.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...