Sledujte nás aj na

Posledných pár dní bol kryptomenový trh svedkom výraznejšieho poklesu. Táto recesia začala vo štvrtok (10.5.2018) kedy Mt. Gox opäť odpredal vyše 8,000 BTC. Od 12.5.2018 sme zaznamenali prepady Bitcoinu a altcoinov o približne 3 až 15%. Cena BTC sa momentálne pohybuje okolo $8,600 a pád pod hranicu $8,000 je nepravdepodobný.

Trhová kapitalizácia BTC sa za dva dni, od 10.5.2018 do 12.5.2018 prepadla o vyše $80 miliárd a časť zodpovednosti za to nesie spomínaný Mt. Gox.

Trhová kapitalizácia za posledné tri dni

Pozitívny týždeň pred nami?

Obchodníci a kryptonadšenci určite pociťujú dávku neistoty, čo sa týka krátkodobého smerovania digitálnych aktív, pretože väčšina kryptomien počas posledných pár dní opäť stratila na hodnote. Na hodinovej a jednodňovej percentuálnej zmene ceny kryptomien sa nachádzame síce v zelených číslach, ale týždňová zmena ukazuje mínus rádovo v desiatkach percent.

Porovnanie hodinovej, jednodňovej a týždennej percentuálnej zmeny hodnoty kryptomien

Mnohí veria, že digitálne meny zaznamenajú nárast práve v priebehu nasledujúceho týždňa, keďže kryptotrhu sa každoročne výrazne darí práve v polovici mája (května). Už zajtra totiž začína najväčšia kryptomenová konferencia Coindesk Consensus 2018, ktorá sa koná v New Yorku. Očakáva sa obrovská návštevnosť, ktorá každý rok vyvoláva väčší a väčší záujem o Bitcoin a altcoiny.

Správy sú celkom pozitívne aj z prostredia veľkých bánk a spoločností, ktoré oznamujú adaptáciu či výskum v oblasti blockchainu, ale aj nové produkty spojené napríklad s Bitcoinom. Napriek tomu sa zástancovia stále obávajú nariadení a regulácií, pretože v Južnej Kórei sa stále vyšetruje burza Upbit a iné vlády zas presadzujú nové opatrenia. Navyše, stále je tu riziko zo strany správcu Mt. Gox, ktorý je poverený odškodniť veriteľov tejto burzy v celkovej výške 200,000 BTC. Na trh už bola uvoľnená približne polovica týchto prostriedkov, takže podobné pády, ako sme zažili v posledných dňoch, sa určite ešte zopakujú.

Pohyb na Bitcoinovom trhu

Trh s Bitcoinom sa za posledných sedem dní prepadol o 14% a jeho cena sa v čase písania článku pohybuje na úrovni $8,597 za jedno BTC. Obchodované objemy BTC však zostávajú relatívne vysoko. Za posledných 24 hodín bolo zobchodovaných viac ako $7 miliárd. To môže znamenať, že sa najmä noví investori naučili, že pri prepade netreba panikáriť, ale postupne dokupovať.

Najväčšie objemy obchodov a transakcií prechádzajú cez burzy Binance, Bitfinex, Okex, Huobi a Bitflyer. Japonský jen je dominantnou menou s ktorou sa BTC obchoduje najviac. Jen predstavuje 52.9% obchodov za posledný deň. Nasledujú USD (21%), Tether (USDT 16,7%), Kórejský won (3,8%) a euro (2,6%).

Analýza BTC / USD

Bitcoin sa 9. mája pokúsil odraziť od svojho 20-dňového EMA (Exponential Moving Average), ale nebol schopný nájsť podporu na vyšších úrovniach. 10. mája klesla hodnota pod túto 20-dňovú EMA úroveň a aj pod menšiu trendovú líniu. Stop loss vo výške $8,900 bol prekonaný, keďže BTC klesol až na hodnotu $8539,62.

Na druhej strane je na úrovni okolo $8,423 silný support. Ak by nastalo jeho prelomenie, môžeme sa pozrieť až na úroveň $7,900. Ak by sa podarilo prelomiť aj túto úroveň, pár BTC / USD môže opäť klesnúť na úroveň $7,000. Pád až na túto úroveň sa však neočakáva, ale stále sa nachádzame v recesívnom trende.

Zdroj: news.bitcoin.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...