Sledujte nás aj na

Kryptomenový trh sa dnes prebudil po tom, čo Bitcoin a ďalšie kryptomeny zaznamenali prudký rast. Po takmer 3 týždňovej silnej recesii sa trend obrátil, čo prinieslo vlnu nového optimizmu.

Cena Bitcoinu narástla za menej ako 1 hodinu o $1,000 a dosiahla úroveň $8,060. Následne však cena Bitcoinu klesla po tom, ako narazila na rezistenciu. Momentálne sa pohybuje nad $7,650. Trhová kapitalizácia Bitcoinu je viac ako $130 miliárd, čo predstavuje nárast 11%.

 

Prudký rast BTC ovplyvnil aj altcoiny, ktoré taktiež posilnili. Z top 10 najsilnejších kryptomien si najviac polepšila IOTA, ktorej cena stúpla o viac ako 20%.

24 hodinový vývoj najsilnejších kryptomien.

Vďaka dramatickému rastu Bitcoinu a ostatných altcoinov, kryptomenový trh dnes narástol o viac ako $20 miliárd a zastavil sa tesne pod $300 miliardami. Tento skok v kapitalizácii predstavuje viac ako 12% nárast, čo predstavuje najsilnejší 24 hodinový rast od decembra minulého roka.

Vývoj trhovej kapitalizácie za posledných 24 hodín.

24 hodinový objem obchodov s BTC sa oproti minulému týždňu zdvojnásobil na $8.4 miliardy. Burzy, ktoré uzatvorili najviac BTC obchodov sú Bitfinex, Okex, Binance, Upbit a Huobi. Minulý týždeň bol japonský Yen zodpovedný za takmer 60% celosvetového obchodu s BTC, no v súčasnosti je to len približne 45.5%. Americký dolár zaznamenal rast, v dôsledku čoho vzrástol aj objem obchodovania a momentálne tvorí až 28.7% celkového BTC trhu. Na tretom mieste je kryptomena viazaná na dolár USDT (13.7%), následne euro (4.3%) a juhokórejský Won (4.1%).

Čo spôsobilo prudký rast?

Prudký nárast trhu je pripisovaný short pozíciami (pozícia pri ktorej obchodník špekuluje na burze vrámci poklesu a rastu ceny) obchodníkov s maržou (margin traders) a s Futures konkraktmi, ktorí sa snažili zarobiť na raste trhu. Ich pozície však boli kvôli silne rastúcej cene (pravdepodobne nečakane) uzatvorené, čo ich následne prinútilo kúpiť BTC za trhové ceny. Toto dodalo impulz trhu, ktorý patrične zareagoval.

Matthew Newton, analytik z krypto-brokerskej spoločnosti eToro povedal:

„Zatiaľ čo v posledných týždňoch na trhoch s kryptomenami existovala určitá stabilita, dnes sme zaznamenali rekordné množstvo short pozícií na veľkých kryptomenových burzách. Keď cena začala dnes popoludní stúpať, veľké množstvo krátodobých pozícii sa uzatvorilo. Následný masívny nákup BTC spôsobil, že cena za 1 minútu skočila o $1,000. „

Záver

Momentálny vývoj trhu priniesol okrem slušných zárobkov aj energiu, ktorú kryptomenová komunita tak potrebovala. Súčasný rast je najvyšší za posledných 5 mesiacov, no od začiatku roka sme boli svedkami mnohých náhlych otočení trhu. Napriek tomu však budúce vyhliadky pre trh sú optimistické a ak sa trhu podarí udržať impulz, rast bude pokračovať.

 

Článok vyjadruje názor autora a neslúži ako finančné poradenstvo. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...