Sledujte nás aj na

Kryptomenový trh sa od včera zmieta v červených číslach, tak ako aj Bitcoin Cash, ktorého dnes čaká hard fork. Z top 100 kryptomien, 6 má stúpajúci trend a ostatných 94 digitálnych mien vykazuje down trend. Máme tu aj jedného skokana dňa, Nasdacoin (NSD), ktorého cena vzrástla o 322%.

Bitcoin sa prepadol na 13-mesačné minimum. Altcoiny ťahá so sebou ešte nižšie.

Dnes prebehne Bitcoin Cash hard fork

15. november, deň kedy držitelia Bitcoin Cashu (BCH), ale aj ostatní s napätím očakávajú, ako prebehne jeho hard fork a hlavne aký dopad to na celú komunitu bude mať. Nevedno, či práve táto udalosť alebo iné menej bežné zásahy do trhu spôsobujú tak výrazný prepad trhu. Flash crash (rýchly pád) trhu sa začal včera 14. novembra a dnes stále pokračuje.

Je otázne, ako trh ešte zareaguje na hard fork v nasledujúcich dňoch, kedy vzniknú dve nové digitálne meny, Bitcoin ABC, (core Bitcoin Cash) a Bitcoin SV.

Bitcoin Cash hard fork: Bitcoin SV vyhráva „hash vojnu“ nad Bitcoin ABC

Trhová kapitalizácia mierne stúpla, no ceny klesajú

Trh po včerajšom prudkom poklese stratil vo svojej trhovej kapitalizácii okolo $25 miliárd a zdá sa, že sa na zatiaľ ustálil na hranici približne $185 biliónov, čo je o takmer $5 miliárd viac, ako včera.

 

Trhová kapitalizácia ku 15. novembru 2018 v čase o cca 10 UTC.

Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Monero stále klesajú o 10 a viac %

Hlavné kryptomeny pokračujú vo svojom down trende, kde možným ťahúňom smerom na dol je zrejme Bitcoin (BTC), ktorý klesol  v čase písania článku o 10.36 % a ustálil sa na cene $5 666,40. Ethereum  padlo o 11.89 % s cenou $179,41. Bitcoin Cash počas svojho veľkého dňa klesá o 9.61% na $445.30. Litecoin sa drží hlboko pod nedávnou hodnotou cca $53 a padol až o $10 na cenu $43. Monero taktiež utrpelo prudkú stratu, kedy sa jeho cena znížila o 13.48 % na $89.51, pričom ešte nedávno bol obchodovaný za približne $110.

Všetkých TOP 10 kryptomien vykazuje straty.

Nasdacoin: Skokan trhu

Zdá sa, že v zlých časoch sa darí držať ceny v zelenom viacmenej len kryptomenám spojeným s USD a ešte pár šťastlivcom, ako napr. Nasdacoinu (NSD). Ten si v tomto týždni výrazne polepšil. Cena NSD sa dlhodobo držala ani nie na úrovni $0.10, no v novembri začala prudko rásť. 8. novembra sa už pohybovala na úrovni $0.45 za coin a včera 14. novembra sa NSD obchodovalo pod úrovňou $2.50. Dnes sa jeho cena takmer zdvojnásobila a istú chvíľu dosahovala hodnotu $4.97. Od 8.novembra tak ide o približne 1000 % nárast. Momentálne sa jeho cena pohybuje na úrovni $3.88 s 300 % 24 hodinovým nárastom.

 

Týždňový trend Nasdacoinu

Zdroj: coinmarketcap.com

Nasdacoin nepatrí medzi známe kryptomeny a aktuálne sa nachádza na 71. mieste v rebríčku TOP 100 kryptomien na stránke CoinMarketCap. Jeho trhová kapitalizácia je $73,246,544. Hlavná stránka tejto digitálnej meny uvádza, že ide o otvorený peer-to-peer zdrojový kód, vyvinutý pomocou šifrovaného algoritmu v hybridnom formáte POW / POS, ktorý umožňuje ľuďom s podnikateľskými profilmi a vášňou pre finančné a technologické trhy šetriť a investovať svoje bohatstvo do bezpečnej a decentralizovanej meny a dokonca získať príjem. Nakúpiť sa dá len na menej známych burzách alebo na vlastnej burze Nasdacoinu. Dôveryhodnosť a potenciál tejto kryptomeny tak zostávajú neurčité. Čas ukáže, či si svoj stúpajúci trend dokáže udržať alebo išlo len o istý druh anomálie a bubliny, ktorá čoskoro praskne a NSD sa dostane na predošlé cenové úrovne. Faktom ostáva, že kto si do novembra nakúpil veľký počet týchto mincí, získal k dnešnému dňu prekvapivé a pekné zhodnotenie.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...