Sledujte nás aj na

Novembrová kryptomenová recesia pokračuje. Za posledných 24 hodín kryptomenový trh stratil $4 miliardy. Najsilnejšie kryptomeny vykazujú denné straty v rozmedzí 1 až 4 %. Avšak niektoré menšie kryptomeny zaznamenali neočakávane vysoký rast.

Basic Attention Token (BAT) rastie

Zatiaľ čo veľké kryptomeny zaznamenávali nemalé straty, Basic Attention Token (BAT), natívna kryptomena Brave Browserzvýšila svoju hodnotu z $0.16 na $0.177 čo je o približne 6.5 %.

Od začiatku súčasnej recesie trhu klesla cena tohto tokenu o viac ako 56 %. Avšak,  ak zoberieme do úvahy prudký rast ceny BAT tokenu počas zalistovania na populárnu kryptomenovú burzu Coinbase, ktorý z veľkej časti súčasný pokles trhu vyrovnal, táto kryptomena si momentálne voči Bitcoinu aj doláru vedenie obzvlášť dobre.

Dôvodov, prečo si niektoré kryptomeny vedú tak dobre je hneď niekoľko. Po prvé, kryptomeny s malou trhovou kapitalizáciou sú mimoriadne oversold (predávané vo vysokej miere). Po druhé, spôsobuje to aj nedávne varovanie od Americkej komisie pre cenné papiere (SEC) voči ICO (Initial coin offering  — počiatočná ponuka mincí) projektom.

Basic Attention Token (BAT) vykazuje najväčší rast za posledných 24 hodín. 0x (ZRX), ktorý je spolu s BAT zalistovaný na Coinbase, taktiež rastie.

Burzy ako Coinbase majú prísne pravidlá čo sa týka pridávania nových aktív. Kryptomeny ako Brave Attention Token (BAT) a 0x (ZRX) spĺňajú kritériá SEC pre aktíva, ktoré nie sú typu cenný papier a preto v súčasnosti spĺňajú existujúce nariadenia SEC. To znamená, že tradiční investori zo Spojených štátov majú väčšiu dôveru pre investovanie týchto kryptomien. Predstavitelia spoločnosti Coinbase v máji uviedli, že plánované kryptomeny (Zcash (ZEC), Stellar (XLM), Cardano (ADA), ZRX a BAT) pridajú len vtedy, ak si budú istí, že spĺňajú všetky nariadenia od SEC.

Koordinátorka oddelenia SEC Enforcement Officer Stephanie Avakianová na konferencii asociácie investičných poradcov vo Washingtone, D.C. avizovala, SEC plánuje zakročiť proti desiatkam ICO projektom, ktoré sú považované za cenné papiere a nespĺňajú podmienky.

Coinbase skúma možnosti pridania 5 kryptomien na svoju platformu

Situácia na trhu

Kryptomenové tokeny sú masívne vypredávané a trh tak zažíva oversold podmienky. Pokiaľ si Bitcoin (BTC) dokáže udržať silu a pohybovať sa v rozsahu od $4,000 do $4,500, trh by sa mohol prehupnú do niekoľkomesačnej konsolidácie.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Ak však BTC klesne pod hranicu od $4,000 , čoho sa mnohí investori obávajú, bude nepravdepodobné, že tento rok ešte zažijeme prudký rast. Najbližšie dni budeme pravdepodobne svedkami pokračujúceho klesania takmer všetkých kryptomien.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...