Sledujte nás aj na

Len pred pár dňami sme Vás informovali, že SEC odkladá svoje rozhodnutie vo veci Bitcoin ETF na koniec septembra. Celý kryptomenový trh zachvátila panika a aktuálne sme svedkami prevládajúceho bear marketu. Po tomto výraznom poklese predstavujúcom mínus $1,000 na cene Bitcoinu ostávajú analytici skeptickí a predpovedajú ďalší pokles ceny kryptomien, najmä Bitcoinu.

Mnohí sa domnievali, že situácia na trhu už nemôže byť horšia, v čase keď Bitcoin klesol o viac ako 300 dolárov za hodinu v noci zo 7.8.2018 na 8.8.2018 na úroveň okolo 6,700 USD. Taký pokles by bola primeraná reakcia na odklad rozhodnutia SEC ohľadom Bitcoin ETF. Pokles však pokračuje celý  týždeň a je dosť možné, že ešte nie sme na jeho konci. Bitcoin klesol v 32. týždni tohto roku o približne $1,000  a neprestáva atakovať tohtoročné minimá. Aktuálne minimum sa pohybuje okolo $6,050, avšak na niektorých burzách už klesla cena aj pod hranicu $6,000 . Býci sa všemožne snažia udržať tento support level a momentálne sa im to darí. V čase písania článku sa cena BTC pohybuje na úrovni $6,145.40 .

Vývoj ceny BTC v 32. týždni roku 2018

 

Altcoiny sú na tom o trochu horšie ako Bitcoin. Zo zoznamu TOP 20 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie vidíme, že množstvo altcoinov utrpelo viac ako 20 % straty za posledných sedem dní. Ethereum a Litecoin si obaja pripísali približne rovnaký 25 % mínus. Ripple a EOS zase mínus 30 %. Najväčšiu stratu si pripisuje IOTA, ktorá je viac ako 40 % v mínuse na týždňovom grafe.

Straty v zozname TOP 20 kryptomien za posledných 7 dní

Dominancia Bitcoinu presiahla 50 %

Bitcoin odteraz tvorí 50 percent celkovej trhovej kapitalizácie kryptomenového trhu. Nie tak dávno sa predpokladalo, že BTC začne strácať svoje dominantné postavenie na trhu. V máji jeho index dominancie klesol na 35 %. Odtiaľ sa však odrazil a za tri mesiace je na najvyššej úrovni v tomto roku.

V čase písania článku zaznamenáva trhová kapitalizácia Bitcoinu rekordnú sumu $105,785,552,545 , čo je o 901 miliónov viac, ako je trhová kapitalizácia všetkých ostatných kryptomien dokopy.

Vývoj dominancie BTC od apríla 2018

Horeuvedený graf ukazuje, že miera dominancie Bitcoinu bola v posledných mesiacoch stabilne rastúca a v súčasnosti predstavuje od 1. mája nárast o 14 %. V tom istom období bola dominantná pozícia na trhu všetkých ostatných kryptomien z veľkej časti na ústupe.

Naposledy keď bola BTC dominancia na tejto úrovni bol kryptomenový trh úplne niekde inde. Priemerná cena Bitcoinu bola vtedy $17,605.81, čo je o 65 % vyššia cena, než je jeho dnešná hodnota.

Čo očakávať na trhu ďalej?

Akýkoľvek pozitívny sentiment by sme na trhu momentálne hľadali len veľmi ťažko.

Kvôli príliš silnému poklesu veľkých kryptomien, bude trochu obtiažne opäť nabrať rastúce momentum. Je viac než pravdepodobné, že budeme testovať silný support na cene 5,800 dolárov.  

„Ak sa pohyb BTC v krátkodobom horizonte prejaví rovnako ako v mesiacoch február, apríl a máj, môže BTC v nadchádzajúcich dňoch pravdepodobne klesnúť pod 6,000 dolárov. S najväčšou pravdepodobnosťou sa bude pohybovať od $5,700 do $5,800,” uviedli viacerí analytici.

Ak sa však nepodarí zabezpečiť silný impulz vo vyššej cenovej hladine 5,000-dolárového regiónu, mohlo by to viesť k testovaniu ceny BTC na $5,500, čo môže viesť k ďalším trhovým poklesom.

Na druhej strane RSI — index relatívnej sily sa nachádza blízko oversold hranice, čo ukazuje na nadmerné predaje a je možné, že sa aktivita na trhu otočí.

Každý pokus o podobné otočenie trhovej aktivity sa určite stretne so silnou rezistenciou. Bitcoin ukáže prvé náznaky bull marketu, akonáhle dosiahne výšku viac ako 7,200 dolárov, ktorú si dokáže patrične udržať.

Zdroj: coindesk.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...