Sledujte nás aj na

Začiatok druhej polovice roka 2019 sa niesol v znamení dlho očakávaného rastu kryptomenového trhu. Spolu s ním sa medzi investorov a kryptofanúšikov vrátila aj dávka optimizmu. Mnoho kryptomenových projektov čaká kritické obdobie a s ním sa najbližšie týždne očakáva aj niekoľko podstatných oznámení. Tie najpodstatnejšie júlové kryptomenové novinky Vám priblížime v článku.

Celer Network (CELR) spustí mainnet

Ambiciózny projekt Celer Network, jednoduchá a bezpečná platforma zameraná na transakcie mimo reťazca (off-chain) nielen pre platobný styk, oznámila spustenie mainnetu, ktoré sa uskutoční 8. júla. Očakáva sa, že nová blockchain sieť bude predstavovať vhodné škálovateľné riešenie typu druhej vrstvy (second-layer), ktoré umožní rýchlejšie nasadenie distribuovaných aplikácií (dApps). CELR je známy tým, že je jedným z najúspešnejších IEO (Initial Exchange Offering, typ ICO organizovaný kryptomenovou burzou) na Binance. CELR token sa v čase písania článku pohyboval na úrovni $0.0179. Úspešné spustenie mainnetu môže potenciálne vytvoriť zvýšený záujem o túto kryptomenu.

Mainnet a token swap QuarkChain

Ďalšou udalosťou, ktorá sa uskutočnila na konci júna, bolo spustenie mainnetu pre QuarkChain (QKC). Samotný token swap sa udeje tri mesiace po vydaní mainnetu. Podľa tvorcom projektu je QuarkChain flexibilná, škálovateľná a používateľsky orientovaná blockchain infraštruktúra využívajúca technológiu blockchain sharding.

Komodo rebranding

Ďalšou významnou udalosťou je rebranding populárnej kryptomeny zameranej na anonymitu a súkromie Komodo (KMD). Táto kryptomena s otvoreným zdrojovým kódom bola jedným z najsľubnejších projektov, ale po sérii problémov, ktoré postihli mnohé súvisiace projekty bol Komodo do značnej miery zabudnutý. Dňa 15. júla sa Komodo podrobí úplnému rebrandingu a o deň neskôr uvedie Antara Framework, open-source programovateľnú multi-reťazcovú platformu. Uvedenie Antara Framework bude sprevádzané masívnymi zmenami v projekte, vrátane nového webu, spomínaného rebrandingu, novej vizuálnej identity, aktualizácie white paperu a novým partnerským network programom. Tím stojaci za KMD si od tohoto kroku sľubuje reštart a oživenie záujmu o tento projekt.

Spustenie EOSFinex

Medzi ďalšie kryptomenové novinky patrí aj spustenie burzy EOSFinex. 25. júla sa bude konať dlhoočakávaný štart decentralizovanej burzy EOSFinex. EOSFinex bude vysoko výkonná decentralizovaná platforma postavená na technológii EOS spadajúca pod spoločnosť Bitfinex. Práve spustenie tejto burzy môže byť podstatným hnacím impulzom pre rast samotného EOSu. Nedávno bol vytvorený nový Tether stablecoin na báze EOSu (TET), ktorý môže zvýšiť likviditu EOSFinex. ETHfinex, predchodca EOSfinexu avšak na báze Ethereum, je už na platforme Ethereum poháňaný takmer 1.1 miliardami USDT.

EOSfinex, decentralizovaná burza na báze EOS blockchainu od Bitfinexu

Bakkt: Skúška bitcoin futures

Pre mnohých najočakávanejšia udalosť v júli sa týka bitcoinu (BTC) a Bakkt. Dňa 22. júla burza Bakkt podstúpi skúšku procesu adopcie a aktivity ich BTC futures kontraktov. Výsledok tejto udalosti môže ovplyvniť trhovú cenu BTC.

Prinesú očakávané Bitcoin ETF a Bakkt otočenie trendu a naštartujú rast kryptomien?

Zdroj: cryptovest.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...