Sledujte nás aj na

Na prvý pohľad sa to môže zdať divné alebo nepravdepodobné, ale väčšina kryptomenových búrz a zmenární je za reguláciu kryptomenového odvetvia ako takého. Z ankety vyplýva, že mnohí však považujú nadmernú reguláciu za hrozbu pre napredovanie kryptomien. Až tretina platforiem sa obáva zlyhania trhu, ktoré by mohlo náhle a kompletne znehodnotiť digitálne aktíva. Pätina búrz sa postavila negatívne voči anonymite.

Prieskum realizovala spoločnosť Mistertango, ktorá je platobnou spoločnosťou so sídlom v Litve. Spoločnosť bola v kontakte s 24 kryptomenovými burzami z celého sveta, ktoré majú denný obchodovaný objem presahujúci 100 miliónov dolárov. Dôvodom prieskumu bolo zistiť aké postoje zastávajú burzy k nastupujúcim kryptoreguláciám, či k prebiehajúcej problematike týkajúcej sa anonymity v tomto odvetví. K výsledkom prieskumu sa vyjadril aj obchodný manažér spoločnosti Mistertango, Gabrielius Erikas Bilkštys, ktorý povedal, že „celé kryptomenové odvetvie doslova volá po reguláciách a odpovede opýtaných sú toho dôkazom.“

Kľúčové zistenia:
  • 88 % kryptomenových búrz víta regulácie
  • 17 % búrz považuje prísne nariadenia za najväčšiu hrozbu pre celé odvetvie
  • 30 % opýtaných tvrdí, že najväčšou hrozbou pre trh je momentálne jeho výrazný krach
  • 40 % opýtaných tvrdí, že odstránenie bariér na financovanie kryptoprojektov zo strany bánk zlepší celkovú adopciu
  • 55 % opýtaných uviedlo, že používatelia kryptomenových búrz by mali podliehať kontrolám KYC a AML rovnako, ako pri tradičných finančných službách

Bilkštys pokračoval a odhalil, že práve neistota predstavuje najväčšiu hrozbu pre trh, a že burzy vítajú nariadenia s cieľom zabezpečiť stabilitu, ktorú trh potrebuje aby mohol napredovať. Bilkštys na tému regulácií ďalej podotkol, že dôležitosť regulácií pre odvetvie nemôže byť braná na ľahkú váhu.

Hovorí:

„Pre kryptomeny, ktoré sa chcú stať náhradou fiat (konvenčných) mien a chcú vstúpiť do každodenného života je potrebná súdržná, uvážlivá, komplexná a hlavne zrozumiteľná regulácia. Regulácia sa tak stane katalyzátorom pozitívneho vývoja trhu, nie jeho inhibítorom.“

Už tradične sa uvádza, že burzy a aj celé odvetvie sa obávajú nariadení, avšak v mnohých prípadoch je toto tvrdenie ďaleko od pravdy. Generálny riaditeľ burzy CEX.IO, Oleksandr Lutskevych nedávno hovoril práve o mylnej predstave, že sa burzy obávajú regulácií:

„Až donedávna sa o reguláciách skoro nehovorilo. Kryptosféra už dospela do bodu kedy si je veľmi dobre vedomá toho, že regulácia povedie k zrelosti trhu a zabezpečí, aby podniky v tejto sfére zostali bez podozrenia z účastí na ilegálnych aktivitách.“

Vyzýva na odstránenie bankových bariér

Hoci si niektorí myslia, že viac nariadení je zlý nápad, výsledky prieskumu ukazujú, že kryptonariadenia sú potrebné pre stabilizáciu trhu a rovnako tak aj celého priemyslu. Jednou z kľúčových štatistík vyplývajúcich zo správy je, že burzy by chceli vidieť zmenu vo filozofii od významných finančných inštitúcií smerom ku kryptomenám. Až 40 % opýtaných verí, že zmena v postoji bánk by mala značný vplyv na prijatie kryptomien na mainstreamových trhoch.

Zdá sa, že burzy by vo väčšine prípadov privítali najmä nariadenia, ktoré sa týkajú KYC (Know Your Customer) a AML (Anti Money Laundering), teda regulácie na kontrolu identity používateľov a proti praniu špinavých peňazí. Otázka anonymity je však veľmi dôležitá pre používateľov samotných. 55 % búrz v prieskume uviedlo, že by podľa nich používatelia mali byť kontrolovaní na KYC a AML.

Anonymita je dôležitá pre používateľov a je to jeden z najvýznamnejších faktorov, prečo mnohí investori do kryptosveta vstupujú. Možno teda očakávať značnú nespokojnosť v tomto smere práve od používateľov. Tí si ale musia uvedomiť, že je to pre ich dobro. Neustále počujeme o burzách, ktoré sa k reguláciám stavajú negatívne a v budúcnosti to môže byť signál toho, že od takejto burzy je lepšie držať ruky preč. Koniec koncov, kto dnes používa svetové kryptomenové burzy ten si už určitým procesom verifikácie určite musel prejsť.

Zdroj: financialit.netZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...