Sledujte nás aj na

Spoločnosť Circle Internet Financial Ltd., vlastnená medzinárodnou finančnou skupinou The Goldman Sachs Group, odkúpila populárnu kryptomenovú burzu Poloniex za $400 miliónov. Podľa vyjadrení predstaviteľov spoločnosti Circle sa jedná o upevnenie pozície na rozvíjajúcom sa kryptomenovou trhu.

Odkúpenie kryptomenovej burzy za $400 miliónov

Spoločnosť Poloniex, ktorá bola založená v roku 2014 prevádzkuje populárnu rovnomennú kryptomenovú burzu, ktorá patrí medzi 20 najväčších búrz podľa objemu obchodovania. Poloniex je medzi investormi obzvlášť populárna burza, pretože ponúka množstvo menej bežných kryptomien a ICO tokenov. V posledných mesiacoch však spoločnosť čelila rastúcej kritike. Obrovský prílev nových používateľov v druhej polovici roku 2017 spôsobil technické problémy a výpadky v kľúčových obchodných okamihoch, a tak znemožnil investorom reagovať na turbulentný trh.

Spoločnosť Circle Internet Financial Ltd vo svojom blogu 26.2.2018 oznámila kúpu spoločnosti Poloniex za $400 miliónov. Tento krok môže pôsobiť prinajmenšom prekvapujúco. Spoločnosť Circle vlastní finančná skupina The Goldman Sachs Group, ktorá sa v minulosti viackrát negatívne vyhranila voči kryptomenám. Kúpa Poloniexu môže znamenať, že The Goldman Sachs Group v kryptomenách vidí potenciál.

„Myslím si, že je to naozaj dobré znamenie pre kryptomeny. Mnoho firiem sa začína konsolidovať s čím je spojený prílev najschopnejších ľudí do do krypto-odvetvia,“ povedal Erik Voorhees, generálny riaditeľ digitálnej zmenárne aktív ShapeShift. „Myslím, že rok 2018 bude prelomový. Tieto spoločnosti majú veľa kapitálu.“

Circle s kryptomenami už skúsenosti má. Spoločnosť prevádzkuje platobnú platformu typu peer-to-peer, ktorá umožňuje okamžité odosielanie transakcií prostredníctvom mobilnej aplikácie Circle Pay. Určitú dobu platforma podporovala aj Bitcoin transakcie. Táto aplikácia je postavená na rovnakej technológii ako kryptomeny – blockchain. V roku 2015 získala Circle od štátneho oddelenia finančných služieb v New Yorku licenciu BitLicense a v roku 2016 získala úplne prvú licenciu na virtuálne meny vo Veľkej Británii. Circle je tiež popredným hráčom v oblasti mimoburzového obchodu s BTC. Spoločnosť navyše čoskoro vydá aplikáciu zameranú na maloobchodné nakupovanie kryptomien.

Prvým krokom spoločnosti Circle bude rozšíriť zákaznícku podporu a zamerať sa na zníženie rizík, dodržiavanie predpisov a technické operácie na posilnenie existujúceho produktu a platformy.

Poloniex ako prvá regulovaná burza v USA?

Podľa Nathaniel Popper, autora knihy „Digital Gold“ a reportéra New York Times, sa predstavitelia Circle na súkromnej prezentácii vyjadrili, že rokujú s príslušnými orgánmi s cieľom stať sa „prvou regulovanou kryptomenovou burzou v Spojených štátoch“.

Záver

Akvizícia Poloniex spoločnosťou Circle je tak obzvlášť dôležitým míľnikom pre kryptomeny: odkúpenie kryptomenovej burzy za deväť cifernú sumu tak významnými investormi ako The Goldman Sachs naznačuje prijatie/legitimáciu kryptomien tradičnými investormi. Napriek tomu, že v Spojených štátoch sú kryptomeny legálne, regulátory v tejto krajine sú obzvlášť striktní, čo sa týka investícií. Súčasná americká fiškálna legislatíva neumožňuje občanom Spojených štátov legálne sa zúčastňovať ICO. Ak sa Circle Poloniex podarí stať legálnou regulovanou kryptomenovou burzou, môže nastať aj posun v oblasti ICO, po ktorom americkí investori tak túžia.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...