Sledujte nás aj na

Popredná kryptomenová burza so sídlom v USA, Coinbase, zalistovala do svojho obchodného portfólia kryptomenu 0x (ZRX). Táto iniciatíva je vnímaná ako historický moment pre Coinbase a používateľov tejto burzy, pretože sa jedná o prvý ERC-20 token na tejto platforme.

ERC-20 tokeny

ERC-20 tokenyvyvinuté a používané výhradne na Ethereum blockchaine. Jednoducho povedané, ERC-20 definuje spoločný zoznam pravidiel pre všetky tokeny používané v Ethereum sieti, čo znamená, že vývojár implementujúci nový token presne vie, ako bude jeho token fungovať v rámci Ethereum ekosystému. Najväčšou výhodou ERC-20 je to, že uľahčuje vytváranie nových tokenov, vďaka čomu sa tento štandard a Ethereum blockchain stal populárnym pre spoločnosti využívajúce ICO formu zbierania kapitálu.

Čo je to ERC-20 a prečo je pre Ethereum dôležitý?

0x teraz už aj na Coinbase

Coinbase oznámil, že 0x (ZRX) už je podporované platformou Coinbase Pro. Obchodovať sa však bude dať až po tom, čo token získa potrebnú likviditu. Spustenie obchodovania Coinbase oznámi na svojich webových stránkach ale aj na iOS a Android aplikáciách.

Spoločnosť Coinbase rozdelila spustenie podpory ZRX na štyri nezávislé etapy a to pre každý nový obchodný pár: ZRX / USD, ZRX / EUR a ZRX / BTC. Burza avizovala, že v súčasnosti nebude ponúkať obchodný pár ZRX / GBP.

Coinbase v príspevku na svojom blogu uviedla, že v prvom štádiu implementácie ZRX “transfer-only” budú zákazníci schopní poslať ZRX na svoje účty v Coinbase Pro. Druhá etapa “post-only” umožní zákazníkom uzatvárať objednávky typu limit order. V nasledujúcich etapách — „limit only“ a „full-trading“ bude spustené plné obchodovanie so všetkými funkciami.

Pokiaľ by ste sa chceli na burzu Coinbase zaregistrovať, využite tento odporúčací link. Po registrácií a nákupe kryptomien za 100 USD (84 EUR) dostanete Vy aj redakcia KryptoPortal zdarma Bitcoin v hodnote 10 USD. Získate tak malý bonus a zároveň podporíte KryptoPortal.

V júli spoločnosť Coinbase oznámila, že do svojho obchodného portfólia zvažuje pridanie piatich nových aktív, a to konkrétne: Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC) a ZRX.

ZRX sa tak stal prvou kryptomenou z vyššie spomenutých, s ktorou používatelia už onedlho budú môcť plne obchodovať na populárnej platforme.

ZRX na správy o zalistovaní zareagoval 30 % rastom z $0.67 na $0.87. Následne došlo ku korekcii. V súčasnosti ZRX osciluje okolo úrovne $0.734 s trhovou kapitalizáciou $397,769,399.

ZRX na správy o zalistovaní na Coinbase zareagoval prudkým rastom (v grafe označené červeným kruhom), po ktorom prišla mierna korekcia.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...