Sledujte nás aj na

Bill Shihara, generálny riaditeľ spoločnosti Bittrex, na podujatí Radio Unikrn spolu s generálnym riaditeľom spoločnosti Unikrn Rahul Sood potvrdili, že burza Bittrex zavedie obchodovanie s americkým dolárom pre väčšinu svojich zákazníkov.

Bittrex

Spoločnosť Bittrex bola založená v roku 2013 Billom Shihara a dvoma obchodnými partnermi, z ktorých všetci predtým pracovali v spoločnosti Microsoft v rámci bezpečnosti. Shihara povedal, že počiatočný úspech kryptomenovej burzy Bittrex bol spôsobený kombináciou dobrého zázemia zakladateľov a ich ochotou uverejniť životopisy s fotografiami na web v čase, keď väčšina kryptomenových búrz a výmen bola anonymná.

Spoločnosť Bittrex sa v októbri 2017 rozhodla náhle zablokovať tisíce účtov pre kontrolu dodržiavania pravidiel. A to bez upozornenia svojich používateľov. O mesiac neskôr Bittrex oznámil, že dočasne prestane registrovať nových používateľov, pričom sa odvolal na nápor nových používateľov a plné vyťaženie zákazníckej podpory. Shihara povedal, že dúfajú, že na jar zamestnajú ďalších 20 ľudí, čo zvýši počet ľudí pracujúcich pre podporu používateľov na 80.

Shihara sa prvýkrát začal zaujímať o kryptomeny v roku 2011, keď začínal ťažiť Bitcoin (BTC) s náhradnými počítačovými časťami vo svojej garáži. Avšak keď cena BTC klesla z $60 na $6, vyhodil svoj laptop aj s BTC.

Bittrex opäť obnoví registráciu

Shihara dodal, že registrácia nových používateľov sa čoskoro opäť otvorí. Nový užívatelia však budú musieť splniť dodatočné požiadavky, ako napríklad minimálny obchodný vklad. Podľa Shihary by nové ustanovenia mali zabezpečiť, že noví užívatelia „budú rozumieť tomu, čo robia“. Podľa slov Shihary, Bittrex nie je určený pre maloobchodných zákazníkov, ale je zameraný na cieľovú skupinu sofistikovanejších alebo inštitucionálnych obchodníkov.

Shihara taktiež poznamenal, že vzhľadom na to, že Bittrex je americká burza, berú veľmi vážne svoje zákonné povinnosti KYC a AML, ktoré vyžadujú overenie identity každého používateľa. Spojené štáty americké majú momentálne jedny z najprísnejších zákonov, čo sa týka kryptomien. Mnoho kryptobúrz preto odmieta registrovať nových používateľov s bydliskom v USA.

Bittrex zavedie akceptáciu doláru

Bittrex momentálne podporuje viac ako 260 obchodných párov. Drvivá väčšina je spárovaná s Bitcoinom. Doteraz sa na burze dalo obchodovať len pomocou kryptomien. Používatelia preto s obľubou na obchodovanie používali kryptomenu Tether, ktorej hodnota je viazaná na dolár (viac o Tether tu). Zavedenie obchodovania s FIAT menou ako je dolár by do veľkej miery mohlo zvýšiť denný objem obchodovania a popularitu kryptoburzy Bittrex. Tento krok by taktiež mohol prilákať konvenčných investorov, ktorý sú zvyknutý obchodovať vo FIAT menách.

Pokiaľ ide o budúce plány spoločnosti Bittrex, Shihara spomenul partnerstvo s juhokórejskou burzou Upbit. Partnerstvo umožní Upbit prístup k likvidite burzy Bittrex. Podľa Shihara by v nasledujúcich mesiacoch malo dôjsť k uzatvoreniu viacerých takýchto partnerstiev.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...