Sledujte nás aj na

Spoluzakladateľ Etherea (ETH) a CEO ConsenSys Inc., Joseph Lubin sa v interview pre Bloomberg vyjadril, že nedávny cenový kolaps na trhu nepokladá za prekážku pre jeho ďalší rast.

S každou bublinou prišiel následne „výbuch činnosti“ na trhu

Lubin sa v rozhovore na tému súčasnej situácie kryptomenového trhu vyjadril, že nárast hodnôt z minulého roka bol len ďalšou bublinu, ako predchádzajúcich  „šesť veľkých bublín (toto môže byť relatívny počet podľa Lubina), kedy každá bola epickejšia ako predchádzajúca a každá je vždy prekvapujúca a nečakaná.“

Dodal, že pri bližšom skúmaní tieto vrcholy vyzerajú ako „škvrny na grafe.“ Lubin povedal, že každá bublina, rovnako ako tá súčasná, priniesla následne výrazný boom na trhu.

Povedal:

„… budujeme základnú infraštruktúru, pri korekcii narastá celkový potenciál … Ja absolútne verím, že existuje silná súvislosť medzi rastom cien a rozširovaním základnej infraštruktúry v ekosystéme spolu s rastom rozvoja ekosystému. Pravdepodobne sme ako komunita vývojárov o dva rady väčší, než sme boli pred 8 alebo 10 mesiacmi.“

Lubin dodal, že rast je exponenciálny a každá bublina prináša do kryptosféry nové firmy, vývojárov a peniaze. 

S každou z týchto bublín máme obrovský nárast aktivity čo môžeme pozorovať práve teraz.

Volatilita nie je nevyhnutný ukazovateľ

Lubin prisudzuje volatilitu „typom obchodníkov“, t. j. špekulatívnym investorom, pričom hovorí, že to nie je nevyhnutne ukazovateľ základného vylepšenia infraštruktúry. Na otázku, ako ho ovplyvňuje volatilita cien, Lubin odpovedal:

Môžeme sa pozrieť na cenu a odhadnúť jej vývoj a smerovanie rastu. Potom sa treba venovať stanoveným cieľom a držať krok s trhom. Volatilita nás tak neprekvapí.

Kryptobubliny boli, sú aj budú

Od vzniku Bitcoinu v roku 2009 sme zaznamenali podľa Lubina už 6 bublín. Lubin sa vyjadril, že takéto bubliny sa v krypto svete očakávajú a určite príde i ďalšia. Potenciál ďalšej bubliny bude ešte pôsobivejší. Lubin verí, že fundamentálny nárast spôsobí ďalšie „pozoruhodné“ zvýšenie na cene a adopcii.

Spoluzakladateľ ETH predpokladá, že ďalšia fáza rastu príde spolu s druhou vlnou technológií, ktoré umožnia burzám či hrám stovky až tisícky transakcií za sekundu. Očakáva, že tieto vylepšenia by mali byť realizované koncom roka.

ETH vzrástlo o 2.14 %

13. augusta cena ETH klesla na jej 9 mesačné minimum a ETH sa tak obchodovalo za $288. Naposledy cena tejto kryptomeny klesla pod $300 začiatkom novembra 2017. 14. augusta sa straty zvýšili na 16 % za 24 hodín, pričom týždenná strata bola skoro 35 %.

V čase písania článku sa cena ETH pohybuje na úrovni $293, čo predstavuje denný nárast o 2.14 % s trhovou kapitalizáciou $29 miliárd.

Zdroj: coinmarketcap.com

Zdroj: altcointoday.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...