Sledujte nás aj na

Investičné krypto firmy tvrdia, že v čase medvedieho trhu je menej riskantné investovať do altcoinov, než do Bitcoinu (BTC). 

New Wave Capital povedal pre Yahoo, že altcoiny s menšou trhovou kapitalizáciou majú z dlhodobého hľadiska potenciál. Podľa start-up krypto firmy zo San Francisco by BTC mohol priniesť viac zisku počas ďalšej býčej rally. Obchodníci môžu mať pocit istoty, pokiaľ ide o rozširovanie svojho portfólia do aktív, pri ktorých sa zameriavajú na najpraktickejšie dlhodobé ciele. Spoločnosť však súhlasí, že BTC je počas medvedieho trhu najpružnejším aktívom.

Výkonný riaditeľ spoločnosti, Eric Campbell vyhlásil, že:

V čase medvedieho trhu sa každý stráni altcoinov a vracia sa späť k tradičným a flexibilnejším aktívam, akým je BTC. Investori si myslia, že ide o bezpečnejšie aktívum. Akonáhle sa však dostaneme späť do ďalšieho býčieho trhu, myslím, že ľudia sa vrátia k altcoinom.

New Wave v súčasnosti ponúka veľké množstvo altcoinov z jeho investičného portfólia, vrátane Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Civic (CVC) a Litecoin (LTC). Tento zoznam sa vyhodnocuje každý štvrťrok, na základe prieskumu rizika a algoritmu.

Bitcoin je „istotou“ v zlých časoch

BTC zostáva bezpochyby kráľom kryptomien, avšak vzniklo niekoľko altcoin projektov, ako alternatívy ponúkajúce riešenia technických obmedzení Bitcoinu.

Napríklad Ethereum (ETH) slúži na vytvorenie a spustenie decentralizovaných aplikácií a inteligentných zmlúv na vrchole verejného blockchainu. Monero ponúka svojím používateľom úplne súkromie, čo BTC poskytuje len čiastočne.

Faktom zostáva, že BTC je z pomedzi všetkých kryptomien počas tohto depresívne dlhého medvedieho obdobia, najmenej ovplyvneným digitálnym aktívom. BTC stratil 54 % zo svojej hodnoty v porovnaní s jeho najbližšími alternatívami. Napríklad ETH kleslo oproti USD o 78 %. Taktiež XRP je nižšie o 78 % spolu s BCH a LTC, ktorých straty dosiahli 82 % a 78 %.

Kombinovaná trhová kapitalizácia kryptomien.

Trhová kapitalizácia bez BTC.

Zdroj: CoinMarketCap.com

Dlhodobé držanie altcoinov môže priniesť svoje ovocie

Tieto projekty odhliadnuc od ich tohtoročného slabého výkonu, ponúkajú dlhodobé ciele súvisiace s blockchain integráciou do hlavných priemyselných oblastí. Analytici zakladajú svoje medvedie perspektívy o altcoinoch na základnej teórii dopytu a ponuky. Dopyt po týchto aktívach so zlomkovou hodnotou pravdepodobne vzrastie. Ripple sa napríklad osvedčuje byť digitálnou menou pre zahraničné platby. Ide o reálne využitie meny, kedy pri väčšej adopcii sa zisky môžu produkovať i z dlhodobého hľadiska.

Spoluzakladateľ New Wave, Albert Cheng si myslí, že práve toto je hlavným dôvodom, prečo sa ich poradenská firma zameriava viac na BTC alternatívy.

V medveďom trhu sa hľadá kvalita, ktorou je v dnešnej dobe BTC. Náš biznis je však zameraný na dlhodobé zmýšľanie. Ak investori držia svoje portfólio dlhodobo, myslím že je lepšie ho mať rozložené medzi viacero mincí. Skutočné zmeny, potrebujú viac času.

Zdroj: newsbtc.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...