Sledujte nás aj na

Kraken, 5. najväčšia kryptoburza na svete pokračuje vo svojej činnosti. Plánovaná údržba systému ju vyradila na viac ako 2 dni aj keď spoločnosť pôvodne počítala len s 2 hodinami.

Neočakávané komplikácie

Načakane dlhá „downtime“ doba rozrušila mnohých používateľov platformy, ktorí chceli nielen obchodovať ale aj vyberať vklady a registrovať sa. Všetko neúspešne a hlavne v nevhodnej chvíli neistých správ z Južnej Kórei.

Ako odškodnenie, ponúka spoločnosť sídliaca v San Franciscu odpustenie poplatkov do konca tohoto mesiaca. Týka sa to však iba bežného obchodovania bez požičaného kapitálu. Margin obchodovanie (obchodovanie s finančnou pákou) bude mať do konca mesiaca zredukovaný poplatok na úroveň 0.005%.

Spoločnosť svojich používateľov počas doby výpadku ubezpečila o bezpečnom uložení ich krypto kapitálu a dodala:

„Ospravedlňujeme sa za neistotu spôsobenú výpadkom. Plánovaná odstávka bola kvôli nahradeniu nášho starého obchodného engine za nový – vylepšenia, ktoré zákazníci už dlho vyžadovali a na ktorom sme dlho a tvrdo pracovali.“

Nepolapiteľný bug

Všetko sa začalo túto stredu oznamom, že další deň bude plánovaný upgrade systému. Malo to trvať „okolo dvoch hodín…možno dlhšie“. Vo Štvrtok o 5:00 londýnskeho času začala odstávka podľa plánu. Bolo to však jediné čo išlo podľa plánu.

„Upgrade ide pomalšie ako bolo očakávané“ uviedla spoločnosť o 7:34 na svojej „status page“.

Nasledovalo niekoľko dalších „informovaní“ ale nádej priniesla až správa o 15:27:

„Sme v koncovej fáze inštalácie upgradu. Už sme skoro v cieli, ale určiť presný čas dokončenia je veľmi ťažké, pretože všetko závisí od toho, ako pôjde konečné testovanie.“

Nevyšlo to. O tri a pol hodiny prišla nová informácia o „nutnosti vyriešiť početné komplikácie“ a opäť bez udania predpokladaného času dokončenia. V Krakene si zrejme uvedomili, že trpezlivosť zákazníkov môže dôjsť:

„Áno, toto je náš nový rekord pre výpadky od nášho spustenia v roku 2013. Nie, nie sme na to hrdí.“

V piatok spoločnosť priznala, že znovu spusteniu stránky bráni „nepolapiteľný“ bug (elusive bug). Podarilo sa ho odstrániť až v Sobotu. O 11:30 bola stránka opäť online a o 15:47 sa pokračovalo v obchodovaní.

Spoločnosť publikovala další blog ospravedlňujúci problémy v ktorom prisľúbila vyšetrenie problému už o pár dní.

Upozornenie: Privátny kľúč (Private Key) predstavuje kód pre prístup do peňaženky a umožňuje plnú kontrolu nad finančnými prostriedkami v nej uloženými. Avšak mnohé z najpopulárnejších online peňaženiek a kryptomenových búrz súkromný kľúč majiteľovi peňaženky neposkytnú. Na dlhodobé držanie kryptomien sú preto najvhodnejšie peňaženky, od ktorých privátne kľúče vlastníte.

zdroj: coindesk.com, blog.kraken.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...