Sledujte nás aj na

Kontroverzný kryptomenový startup Tether vydal po opätovnej spŕške kritiky svoju „aktualizáciu transparentnosti“, v ktorej sa uvádza, že jeho USDT token, mal k 1. júnu (červnu) kapitalizáciu $2.55 miliardy. V tomto dokumente sa píše, že je plne krytý fyzickými dolármi uloženými v dvoch samostatných bankách.

V stredu bola vydaná správa od spoločnosti Freeh, Sporkin & Sullivan (FSS), právnej firmy založenej troma bývalými federálnymi sudcami vrátane bývalého riaditeľa FBI. Niektorí používatelia sociálnej siete Reddit rýchlo poukázali na to, že tento pokus o transparentnosť nemá váhu auditu, ale je skôr prejavom dobrej viery v prospech Tetheru, ktorý sa snaží opätovne získať dôveru na menových a kryptomenových trhoch.

Aj keď táto správa nie je formálnym auditom, spoločnosť FSS uviedla, že dostala úplný on-line prístup k bankám a výkazom spoločnosti Tether, ako aj k zamestnancom dvoch nemenovaných bánk, ktoré vlastnia aktíva spoločnosti Tether. Jednou z týchto inštitúcií je údajne Noble Bank, ktorá sídli v Portoriku, hoci žiadna strana túto skutočnosť nepotvrdila.

FSS uviedla, že vykonala prieskum bankových účtov Tetheru 1. júna, bez predchádzajúceho varovania firmy a zistila, že aktíva na bankových účtoch Tetheru prekročili trhový strop USDT o približne 7 miliónov dolárov, čo naznačuje, že token je plne krytý fyzickými dolármi.

V rámci akcie, FSS dokázala potvrdiť zostatky v amerických dolároch (USD) v účtoch vo vlastníctve alebo pod kontrolou spoločnosti Tether, vrátane dátumov výberu a podávania správ o stave spoločnosti. Podľa písomného oznámenia FSS vybrala dátumy potvrdenia zostatku bez predchádzajúceho oznámenia alebo konzultácie so spoločnosťou Tether.

FFS píše a dodáva:

,,FSS je presvedčená, že aktíva Tetheru oslobodené od akýchkoľvek bremien prevyšujú zostatok plne podporovaných USDT tokenov v obehu k 1. júnu 2018.“

Správa bola uvoľnená len týždeň po tom, ako vedci z Texaskej univerzity publikovali výskum naznačujúci, že USDT bol použitý ako nástroj na manipuláciu s cenou Bitcoinu v priebehu minulého roka.

Zdroj: FFS

Avšak vo vyhlásení, ktoré bolo vydané v súhlase so správou FSS, Tether poprel tieto obvinenia a zaviazal sa, že poskytne väčšiu transparentnosť vo svojich operáciách.

Celkovo, preverenie Tetheru tretiou stranou, obzvlášť s takým vysokým profilom ako firma bývalého riaditeľa FBI, je dobrou správou jednak pre Bitcoin a aj pre celkový stav odvetvia kryptomien. Počas minuloročného vrcholu kryptotrhu Tether znamenal pre celý trh obrovské riziko. Vydávali sa nové USDT, o ktorých spoločnosť tvrdila, že sú kryté. Ak by bol Tether odhalený ako podvod alebo udával nepravdivé informácie o krytí americkým dolárom, mohlo by to spôsobiť drvivé následky pre odvetvie kryptomien, vrátane takmer celkového zlyhania trhových cien.

V snahe upokojiť situáciu okolo USDT môže byť súčasná iniciatíva o transparentnosť považovaná za malú výhru pre priemysel a investorov. Tether by však mal byť stále pod drobnohľadom, pokiaľ ide o vydávanie nových tokenov USDT, aby sa predišlo takému neporiadku a nedostatku dôvery na trhu, ku ktorému došlo za posledných šesť mesiacov. Okrem toho by bolo užitočné pre Tether, aj pre väčšiu investičnú základňu, vykonať skutočný hĺbkový audit spôsobom, ktorý trvale odstráni pochybnosti a dohady o tom, že „FSS nepredstavuje reprezentatívnu auditórsku firmu“.

Záver

Zatiaľ čo ceny BTC spočiatku reagovali na novinky spojené s Tetherom pozitívne, trh ako celok klesol v dôsledku reakcie na 30 miliónový hack na burzu Bithumb.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...