Sledujte nás aj na

Spoluzakladateľ a technologický riaditeľ TRONu, Lucien Chen, oznámil odstúpenie zo svojej pozície. Svoje rozhodnutie zdôvodnil diametrálne odlišným uhlom pohľadu na základnú ideológiu tohto projektu ako má jeho líder Justin Sun.

Lucien Chen: Odchádzam, lebo TRON sa uberá cestou centralizácie

Technický expert na oblasť big data, Lucien Chen, je sklamaný z toho, že sa TRON odklonil od svojho prvotného zámeru – byť decentralizovanou sieťou. Lucien pritom stál po boku Justina Suna od samého začiatku tohto projektu. Spolupodielal sa na jeho prechode na vlastný mainnet, na akvizícii BitTorrentu ako aj na spustení decentralizovaných aplikácií.

Vo svojom príspevku, ktorý uverejnil na blogovej platforme Medium uvádza, že TRON už nie je tým pôvodným blockchain projektom, ktorý navrhol a pri ktorom celý čas stál. Zároveň dodal, že svoje ciele a idey chce použiť pri budovaní nového projektu – Volume Network (VOL).

Počas mojich dvoch rokov v TRONe, som cítil, že koleso osudu sa rýchlo otáčalo a ja som sa na toto tempo adoptoval. S kódovaním a formovaním tímu sme začínali od úplnej nuly. Keď sa pozriem späť do minulosti, doteraz mi to príde ako sen. Prešli sme fázami open source, spustenia testnetu, prechodu na mainnet, akvizície BTT ako aj expanzie DApps. Ďakujem Justinovi za to, že mi poskytol možnosť, aby som rástol s TRONom. Kvôli nezmieriteľnému rozporu medzi nami som sa však rozhodol odísť.

Je mi veľmi ľúto, že projekt, ktorý vyrastal v mojich rukách, dopadol takto. Sny a vízie, ktoré mi Justin dal boli zničené. Po niekoľkých mesiacoch premýšľania som sa rozhodol začať angažovať na tvorbe nového projektu – Volume Network (VOL).

Tri dôvody Chenovho odchodu

Chen v publikovanom článku pomenoval tri hlavné dôvody, ktoré ho donútili tento projekt opustiť. Podľa jeho názoru sa TRON odklonil od svojho pôvodného zámeru s ktorým ho budovali, nie je decentralizovaný a používateľom nie je schopný ponúknuť zmysluplné aplikácie.

Čo sa centralizácie týka, hlavný problém je podľa Chena v skutočnosti, že niektoré uzly disponujú viac ako 90 % hlasov, čím sa takmer úplne potlačil hlas obyčajných retailových investorov. Lucien tiež upozorňuje na fakt, že idea blockchainu tkvie v decentralizácii. Justin Sun sa však podľa jeho slov snaží TRON centralizovať. Ako príklad uvádza sústredenie moci do rúk „Super Representatives“, centralizovanie vývoja kódu či samotnej distribúcie tokenov. V neposlednom rade poukazuje na slabú praktickú využiteľnosť siete TRON v spojitosti s komerčnými aplikáciami určenými pre bežných používateľov.

Víkendový ฿ulletin: Detailný pohľad na Tron, BitTorrent token a jedno z najrýchlejších ICO v histórii

Tron Foundation: Chena sme prepustili kvôli sprenevere

Odpoveď na Chenov publikovaný článok nenechala na seba dlho čakať. Tron Foundation, spoločnosť ktorá TRON zastrešuje, zverejnila na sociálnej sieti Reddit stanovisko, v ktorom uvádza, že Chen, ako aj jeho dvaja ďalší kolegovia boli prepustení z dôvodu podozrenia zo sprenevery finančných prostriedkov.

Podľa inšpekčného oddelenia spoločnosti TRON sú bývalí zamestnanci Z. Chen, J. Zhu a X. Xie podozriví zo sprenevery finančných prostriedkov, úplatkárstva a krádeže obchodných tajomstiev a duševného vlastníctva. Chen, Zhu a Xie boli prepustení v januári 2019 za porušenie firemných predpisov. Príslušné dokumenty a materiály boli odovzdané justícii.

Vitalik Buterin: Projekty ako TRON a EOS sú centralizované hromady odpadu

Zdroj: investinblockchain.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...