Sledujte nás aj na

World Ethical Data Forum (WDF) je konferencia zameraná na skúmanie etickej stránky dát, ochrany súkromia a decentralizovaných riešení. Všetko sú to oblasti, ktoré sa tak rýchlo vyvíjajú, že legislatíva či regulácie za nimi nestíhajú. Prvé náznaky regulačných a etických rámcov už sú uplatňované na tieto nové oblasti. Výsledky sú však rôzne najmä z toho dôvodu, že spomínané rámce ani zďaleka neplnia svoj účel. Cieľom konferencie WDF je viesť otvorenú a nezaujatú diskusiu práve o týchto záležitostiach.

Spoločnosť VN3T bude hostiť prvý ročník konferencie World Ethical Data Forum vo Svetovom obchodnom centre v Barcelone 19. a 20. septembra 2018.

Cieľom WDF je zhromaždiť odborníkov a nadšencov z celého sveta, aby diskutovali o morálnosti, etických dôsledkoch a zodpovednostiach vyplývajúcich z nových AI systémov (umelá inteligencia), decentralizovaných technológií a distribuovaných systémov, ktoré bežne využívajú naše dáta.

Kompletný zoznam svetovo uznávaných rečníkov nájdete na webe konferencie:

worlddataforum.com/#Speakers

Každý z týchto systémov, rovnako ako my – používatelia týchto systémov, zanechávame po sebe denne digitálnu stopu. Na dátach, ktoré vytvárame my zarábajú iné firmy a my máme len obmedzené možnosti akejkoľvek kontroly či prevencie pred zneužitím.

Počas dvoch konferenčných dní sa návštevníci pustia do skúmania etiky obklopujúcej umelú inteligenciu, big data, DLT (distributed ledger technologies) aplikácií, bezpečnosti a do akej miery sa ľudské práva rozširujú do virtuálneho sveta.

Pozornosti neujdú ani kryptomeny a blockchain

Miesto konania bude Svetové obchodné centrum v katalánskom meste Barcelona a pozornosti neujdú ani témy ako všade prítomné kryptomeny, ICO, regulácie, výhody, úskalia a etika trustless distribuovaných systémov – blockchainov, biznis využitie blockchain dát a oveľa viac. Takže na svoje si prídu či už kryptomenoví nadšenci alebo dátoví analytici.

Pohľad na Svetové obchodné centrum v Barcelone

Konferencia WDF zhromaždí expertov a nadšencov z celého sveta, aby diskutovali o morálnych dôsledkoch a zodpovednostiach vyplývajúcich z nových decentralizovaných technológií a distribuovaných systémov.

Riaditeľ obchodných operácií organizujúcej spoločnosti VN3T, Daniel Brace hovorí;

„Táto konferencia je obrovskou príležitosťou pre akademikov, futuristov, súkromné spoločnosti a kohokoľvek, koho zaujíma AI, Big Data a blockchain technológia, aby sa spojili a otvorene diskutovali o etických úvahách, o ktorých sa nikdy predtým v otvorenom a verejnom fóre nehovorilo.

Táto sféra je vystavená množstvu zmien týkajúcich sa regulácii dát, samozrejme vrátane GDPR. S obrovskými krokmi v oblastiach umelej inteligencie, big data a distribuovaných systémov, je práve teraz vhodný čas zahájiť takéto diskusie.“

Vstupenky

Lístky na akciu zakúpite v sieti eventbrite.com.

Pre viac informácií navštívte hlavnú stránku konferencie: worlddataforum.com.

KryptoPortal má pre Vás prichystanú 25% zľavu z ceny lístka na konferenciu. V prípade, že sa chcete zúčastniť neváhajte využiť tento promo kód. Pre zobrazenie promo kódu Vás prosíme o podporu vo forme Like-u na našu Facebook stránku.

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...