Sledujte nás aj na

Kryptomenové burzy sa stávajú čoraz viac populárnejším biznis modelom. Napriek tomu, že čelia určitým regulačným ťažkostiam, správne registrovaná a založená burza je vysokým zdrojom príjmov. Jednou z najrýchlejšie rastúcich búrz sa stala burza Binance, ktorej hodnota vzrástla o $2 bilióny len za 6 mesiacov. Existuje veľa modelov, ktorými sa dá spraviť zisk a práve pridanie (zalistovanie) ICO na burzové platformy je jednou z takých možností.

Cena je „príliš vysoká“

Business Insider spravil prieskum, ktorý odhalil, že burzy si za zalistovanie ICO tokenov na ich platformu pýtajú od $50,000 až po $1 milión. Podľa mnohých ľudí, ktorí si túto správu prečítali bola táto cena „príliš vysoká“. Niektorí ju dokonca označili za kapitalizmus v najhoršom slova zmysle! Zatiaľ však neboli zverejnené mená búrz, ktoré sa tohto prieskumu zúčastnili, no nedá sa poprieť, že by zalistovanie ICO na burze mohlo ohroziť budúcnosť samotného tokenu.

Len jedna burza nestačí

S viac ako 900 novými zalistovanými ICO tokenami bol rok 2017 doposiaľ najplodnejším rokom pre ICO. Investori, ktorí vložili svoje peniaze do ICO veria, že zalistovanie ICO tokenov na burzu prudko zvýši ich hodnotu. Je evidentné, že z pridania tokenov na viacero búrz súčasne profitujú ako investori tak aj vývojári za projektom. Z tohoto dôvodu mnoho ICO v súčastnosti garantuje ich investorom, že budú zalistované na viacerých obchodných platformách a burzách.

Cena ICO = objem obchodov na burze

Cena, ktorú si burzy účtujú zvyčajne závisí na ich objeme obchodov. Jedna z najpopulárnejších búrz – Binance má bežne za deň objem obchodov v hodnote cez $1.7 bilióna. Ďalšia obľúbená burza – Bitstamp má 24 hodinový objem obchodov približne $334 miliónov. Na Coinmarketcap je zaradených takmer 200 búrz a ich objem obchodov sa znižuje, čím nižšie v zozname idete. Z toho vyplýva, že čím väčšia burza, tým vyššie budú poplatky a tým viac úsilia treba na zalistovanie ICO. Tieto ICO projekty musia počítať s vysokými vstupnými poplatkami, aby vedeli zabezpečiť dostatočnú likviditu pre svojich investorov. Prístup k veľkým burzám prináša prémiu, pretože čím väčší je objem likvidity, tým väčší je potenciál trhovej hodnoty meny a tým je vyššia šanca na úspech projektu.

Burzy s vysokým objemom obchodov, ako Binance, sú často vyberavé v zalistovaní nových tokenov na ich platformu. Avšak veľa druho či treťotriednych búrz s nízkymi objemami obchodov sú otvorené zalistovať na ich platformy takmer všetky tokeny za predpokladu, že im za to bude zaplatená vhodná čiastka.

Oliver Bussmann, bývalý CIO UBS banky, ktorý teraz riadi jeho vlastnú švajčiarsku poradenskú firmu, pre Business Insider povedal: „Dobrá burza znamená vysokú pravdepodobnosť dobre zvoleného trhu, pretože máte prístup k likvidite a investorom,“ ďalej dodal: „Ak nemáte prístup práve k takýmto burzám, potom sú na rade druhotriedne burzy, čo znamená, že prístup k investorom je limitovaný.“

„Je to príliš veľa,“ povedal Bussmann. “ $1 milón je príliš veľa. Zvyčajne, ak spravíte správne ICO s právnym a účtovným zázemím, atď. je to pol milióna k miliónu. A potom ešte ďalší milión za zalistovanie? To nie je fér,“ dodal.

„Burzy sú miestom kde je likvidita, kde sú peniaze a kde sa to všetko vlastne deje,“ povedal pre Business Insider Michael Jackson, partner v spoločnosti rizikového kapitálu, Mangrove Partners.

Zdroj: cryptocrimson.com, uk.businessinsider.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...