Sledujte nás aj na

Trhový analytik Willy Woo predpovedá pokračovanie recesie – medvedieho trendu na trhu. Množstvo transakcií v sieti nie je momentálne postačujúce na začatie rastu – býčieho trhu. Woo prišiel k týmto záverom na základe jeho NVT ukazovateľa, teda objemu transakcií na sieti (Network to Transactions Ratio).

Cena Bitcoinu (BTC) padla minulý rok o viac ako 80 %. Ceny ďalších kryptomien taktiež výrazne klesli, v niektorých prípadoch sa jednalo až o 99 % prepad. Podľa niektorých analýz, trh s digitálnymi aktívami mohol byť konečne pripravený na býčí beh (rast trhu – bull rally).

Prominentný výskumník a kryptoanalytik Willy Woo len nedávno na sociálnej sieti Twitter oznámil, že objemy transakcií digitálnych aktív na blockchain sieti sú príliš malé na to,  aby sa ceny aktív mohli v blízkej dobe zotaviť. Woo v máji 2018 presne predpovedal, že cena BTC spadne pod hranicu $6,000 ešte skôr, než sa objaví nejaký náznak zotavenia sa trhu. Woo teraz tvrdí, že vysoká volatilita z posledných týždňov vedie k nárastu objemu kryptomien na blockchaine.

Prečo je kryptomenový trh tak volatilný?

Pád z $6,000 na $3,000 určite nie je znakom začiatka akumulácie

Woo napísal hodnotenie podmienok na trhu prostredníctvom tweetu:

Počiatočný nárast objemov falošne signalizoval rýchlejší detox a skorší koniec medvedieho trhu.

Podľa neho išlo len o vedľajší efekt volatility. Prechod z $6,000 na $3,000 vytvoril obrovský objem obchodu, v žiadnom prípade však nie o signál, že akumulácia sa začala.

Napriek technickému nastaveniu, ktoré naznačuje, že je možné dosiahnuť vzostupnosť trhu a začiatok býčieho obdobia, na reťazci nieje dostatočný objem obchodov, aby sa tento stúpajúci trend podarilo udržať. To, čo sme videli za posledných 7 týždňov, bol nárast objemu v reťazci spôsobeného volatilitou. Kryptomeny sa posielali na burzy pre obchodovanie.

Woo ďalej vysvetľuje cenové pohyby na kryptomenovom trhu, pričom spomína NVT ukazovateľ, ktorý sám vytvoril. NVT bolo podľa neho na hornej strane, čo podľa pomocníka peňaženky Exodus znamená, že objem obchodov na sieti je oveľa nižší, než mimo nej.

 

(BTC NVT ukazovateľ. Zdroj: charts.woobull.com)

Medvedieho trhu sa tak skoro nezbavíme

Ukazovateľ NVT sa zvykne používať na odhad vnútornej hodnoty kryptomien, čo investorom pomáha určiť, kedy je cena BTC, alebo iného aktíva príliš nízka, či príliš vysoká. Woo taktiež komentoval odznenie efektov nedávneho nárastu objemu obchodov, spôsobeného vysokou volatilitou:

Tieto vysoké objemy už odzneli. Zanechali NVT graf na hornej strane s osciláciou okolo hlavného pohybu smerom dole. Kľúčovou vecou v mojom výklade je to, že je na vrchnej strane svojho pásma. Myslím si, že pohyb nahor je obmedzený a medvede  vytrvajú na trhu dlhší čas.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Woo v novembri 2018 predpovedal, že medvedí trend na kryptotrhu bude pokračovať. Tvrdil, že klesajúci trend, ktorý tlačí BTC nadol by mohol trvať až do polovice tohto roka. Referenčné údaje jeho ukazovateľa NVT klesli pod podporné levely. Woo povedal, že cena BTC nebude pravdepodobne schopná prekonať jeho minulý 200-dňový kĺzavý priemer.

Woo sa v novembri 2018 vyjadril:

Ak sa z krátkodobého hľadiska cena odrazí nahor, čo je určite možné, myslím si, že 200-dňový kĺzavý priemer bude horným pásmom pohybu. Teraz je cena BTC približne $7 tisíc. Pamätajte, že ak cena prekročí hranicu 200 DMA, v 8-ročnej obchodnej histórii BTC/USD je to spoľahlivý indikátor, že medvedí trend prechádza na býčí. Ešte je však príliš skoro na prechod z medvedieho trhu.

Bitcoin sa podľa CoinMarketCap momentálne obchoduje za $4,044.10. Nedávne denné maximum BTC bolo na hranici $4,090, kapitalizácia kryptomenového trhu  v čase písania článku zostáva na približne $136 miliardách.

Zdroj: cryptoglobe.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...