Sledujte nás aj na

Kanadská burza Coinsquare získala podľa tlačovej správy z 3. júla softvér, ktorý umožňuje tradičným bankomatom predávať kryptomeny, ako napríklad Bitcoin (BTC)

Coinsquare oznámila, že získala väčšinový podiel v americkom fintech startupe Just Cash, ktorý vyvinul softvér umožňujúci používateľom nakupovať kryptomeny priamo cez tradičné bankomaty bez potreby ďalšieho hardvéru alebo mobilnej aplikácie.

Po investícii sa tím Just Cash pripojí k burze a bude pôsobiť pod značkou Coinsquare.

Generálny riaditeľ Coinsquare Cole Diamond hovorí, že nová iniciatíva odráža poslanie spoločnosti prinášať mainstreamovú adopciu do krypto priemyslu. Podľa Diamonda sa tak nákup kryptomien prostredníctvom bankomatov  dostane k masám.

„Využitím miliónov existujúcich bankomatov na celom svete môžeme teraz preklenúť túto priepasť a poskytnúť novým používateľom najjednoduchšiu a známu skúsenosť na kúpu kryptomien. Bitcoin je pre mnohých nový a neznámy, ale bankomaty nie sú. “

Novinka prichádza po nedávnej správe z kanadského Vancouveru, ktorý zvažuje zákaz špecializovaných bitcoinových bankomatov (BTM) z dôvodu prania špinavých peňazí.

Začiatkom tohto roka Coinsquare oznámila spustenie vlastného stablecoinu naviazaného na kanadský dolár (CAD). Koncom roku 2018 spoločnosť rozšírila svoje podnikanie do 25 krajín v Európe, predtým, ako v januári 2019 Coinsquare prepustila približne 30 % svojich zamestnancov.

V júni KryptoPortal oznámil, že celkový počet BTM dosiahol 5,000 v približne 90 krajinách.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...