Sledujte nás aj na
Kanadská Národná rada pre výskum (NRC), v spolupráci so spoločnosťou Bitaccess, začali testovať verejný Ethereum blockchain v snahe o transparentnú administratívu vládnych kontraktov.
“Blockchain je zárukou transparentnosti a dôvery, čo robí túto technológiu prekrásnym novým svetom pre organizácie snažiace sa o transparentnosť v biznise,“ uvádza zdroj z NRC.
Program pre asistenciu v priemyselnom vývoji (NRC IRAP) v spolupráci s malými a strednými podnikmi naprieč Kanadou, generuje veľké množstvo finančných transakcií a záznamov, ktoré vyžadujú transparentnosť a zverejňovanie.
Na toto NRC IRAP používa verejný Ethereum blockchain, a Bitaccess tvrdí, že konkrétne ide o Catena Blockchain Suite, produkt ktorý umožňuje zverejňovanie komplexných súborov dát na verejné a súkromné blockchainy, používajúc smart kontrakty a hardvérové bezpečnostné moduly.
Tento kontrakt už funguje, ako je vidno v ľavom hornom rohu screenshot-u kde je napísané:
„Tento kontrakt zabezpečuje funkcie potrebné k uchovaniu a získaniu dát verejného financovania, na Ethereum blockchaine pre NRC.“
Konrakt neobsahuje žiadne ETH, ale vykonal 4,138 transakcií, ktoré prišli pravdepodobne z inej adresy NRC ktorá obsahuje jeden ETH, s tým že každá transakcia platí požadovaný ETH poplatok.
Smart kontrakty majú všestranné použitie
Samotný smart kontrakt je navrhnutý na prijímanie ETH, ale keďže v ňom nie je zadefinovaná funkcia send, nemôže ho posielať. Tým pádom akékoľvek zaslané ETH by bolo uzamknuté keďže účel kontraktu je len prijímať a zaznamenávať transakcie a nie ich odosielať.
Záznam pravdepodobne hovorí, že spoločnosť Cogismaq International Inc, ktorá sa označuje za konzultanta v oblasti IT, dostala grant v predpokladanej výške $10,000.
Dôvod prečo to predpokladáme je ten, že sú to jediné dáta v príspevku ktorým nevieme priradiť iný pôvod ako sumu, keďže spoločnosť má v Severo-americkom priemyselnom klasifikačnom systéme (NAICS) číslo 511211.
Samozrejme vychádzame z toho že hore zadané dáta sú správne, ale tým, že už sa nachádzajú v blockchaine, zmeniť ich je nemožné. Tým pádom sa nikto nemôže vrátiť do databázy a pridať či odobrať nulu zo spomínaných $10,000. Tento údaj je permanentný, nezmeniteľný a navždy.
A teraz je k dispozícií všetkým, vrátane vedcov zaoberajúcim sa dátami, a všetci budeme môcť tento záznam vidieť aj o 100 alebo 1000 rokov, ak bude Ethereum stále bežať. Čo by za predpokladu, že sa tento spôsob používania blockchainu rozšíri, mohlo poslúžiť aspoň ako historické memento.
Zdroj: trustnodes.com
Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!
Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!
ETH:
BTC: