Sledujte nás aj na

Trh s kryptomenami zaznamenal jemný pokles, no stále je relatívne stabilný. Dôvodom sú novinky z Južnej Kórei.

Ako uviedli miestne regiónalne spravodajské zdroje News1 a JoonAng, Juhokórejská finančná dozorná služba (FSS) sa rozhodla zakázať ICO. Toto rozhodnutie je výsledkom stretnutia juhokórejskej kryptomenovej pracovnej skupiny v Soule 29.9.2017. Účelom zákazu je ochrana investorov pred podvodmi. Kim Yong-bum, podpredsedu Komisie pre finančné služby povedal:

Máme obavy z nepriaznivých dopadov ako je zvýšené riziko podvodu a pranie špinavých peňazí. Z tohto dôvodu bude ICO zakázané vo všetkých formách.

Oba uvedené zdroje súhlasia s tým, že Kórea zakázala ICO, nezhodujú sa však s rozsahom zákazu. Podľa News1 sa „zakazujú všetky druhy ICO v Kórei“. JoongAng na druhej strane naznačuje, že zákaz sa vzťahuje iba na ICO kórejských startu-upov a nevzťahuje sa na jednotlivých investorov.

Južná Kórea nasleduje Čínu

Južná Kórea je druhou ázijskou krajinou, ktorá sa rozhodla zakázať ICO z obáv pred ilegálnou činnosťou. Ako prvá ICO zakázala Čína výsledkom čoho bol pokles celkovej trhovej kapitalizácie kryptomien. Už v tom čase Južná Kórea vydala silné varovania týkajúce sa ICO. Trh sa z “čínskeho šoku” postupne stabilizoval transferom financií z čínskych na japonské a juhokórejské burzy.

Jemný pokles BTC

V čase písania článku sa cena Bitcoinu za posledných 24 hodín znížila približne o 2,84 percenta. Tento pokles prišiel po tom, ako BTC dosiahlo takmer mesačné maximum. V blízkej dobe môžeme očakávať opätovné testovanie podpory ceny BTC okolo úrovne $4000.

 

Zdroj: News1, JoonAngZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...