Sledujte nás aj na

Šesť juhokórejských bánk začne budúci týždeň s vydávaním nových účtov pre obchodovanie s kryptomenami, čím  spúšťajú systém, ktorý zakazuje používanie anonymných účtov pre nákup a predaj kryptomien. Túto informáciu získala agentúra Reuters v utorok od jedného z popredných finančných regulátorov.

Kim Yong-beom, podpredseda Komisie pre finančné služby (FSC), povedal novinárom, že budúci utorok  predstavia banky nový systém overovania identifikácie investorov v oblasti krypto obchodovania. Súčasne budú virtuálne účty pre virtuálne coiny v ten istý deň zakázané. Finančné úrady sa budú zameriavať na kontrolu toho, či banky prijímajú vhodné opatrenia na zastavenie transakcií v prípade, že kryptomenové burzy odmietnú poskytnúť banke informácie o zákazníkoch.

„Nikto, vrátane vlády, nezaručuje hodnotu kryptomien,“ povedal Kim Yong-beom. „Vzhľadom k vysoko volatilnej povahe kryptomien, vyzývame investorov k opatrnosti pri rozhodovaní.“

Medzi ďalšie opatrenia, ktoré zvýšia bezpečnosť patrí, že cudzinci a neplnoletí budú mať v Južnej Kórei vytváranie kryptomenových účtov taktiež zakázané.

Otváranie kryptomenových účtov bolo zakázané niekoľko týždňov, pokiaľ banky nenainštalovali systém pre overovanie. Tento systém zabezpečuje, že len bankové účty so skutočným menom a odpovedajúcim účtom na burze s kryptomenami môžu byť použité pre vklady a výbery. Systém pre obchodovanie so skutočnými menami je súčasťou vládnych opatrení na obmedzenie špekulatívnych investícii do kryptomien. Dôvodom pre toto opatrenie sú rastúce obavy z toho, že bublina nad kryptomenami môže byť vopred nastavená tak, aby praskla.

Nový systém bude od kryptomenových búrz taktiež vyžadovať spoluprácu pri zdieľaní užívateľských informácii. Medzi šesť spomínaných bánk patrí Shinhan Bank, NH Bank či Kórejská priemyelná banka ( Industrial Bank of Korea).

Kryptomeny ako Bitcoin a Ethereum získali v posledných rokoch masívnu popularitu. A to najmä medzi juhokórejskými investormi, ktorí dúfajú vo veľmi rýchly zisk. Južná Kórea je domovom obrovských kryptomenových búrz, spomedzi ktorých zopár patrí k najväčším na svete. Medzi tie najznámejšie patria Bithumb, Korbit alebo Coinone. Podľa odhadov sú na týchto burzách zaregistrované milióny investorov, ktorí vlastnia niektoré z najznámejších kryptomien.

Aj napriek rozmachu krypto obchodovania, kryptomenové burzy sú v Južnej Kórei prevažne neregulované, pretože kryptomeny nie sú uznané ako finančné produkty, pričom krajina nemá žiadne pravidlá pre ochranu krypto investorov.

Krajina zavádza daň  z kryptomien

Juhokórejská vláda tento týždeň takisto uviedla, že v tomto roku zavedie až 24.2% daň z príjmov z obchodovania s virtuálnymi menami.

V súvislosti s obavami z bubliny vláda minulý mesiac zakázala otvorenie nových virtuálnych účtov pre kryptoobchodníkov a požiadala obchodníkov s virtuálnymi menami, aby zmenili svoje virtuálne účty na tie skutočné.

Podľa súčasných zákonov sú všetky spoločnosti s príjmom vyše 20 miliárd wonov ($18.7 milióna) povinné zaplatiť 22% a 2.2% na firemných a miestnych daniach z príjmov.

„Virtuálne výmeny by mali platiť daň z príjmov právnických osôb za minulý rok do konca marca a miestnu daň z príjmu do konca apríla,“ uviedol úradník ministerstva stratégie a financií.

Spomínaná burza Bithumb očakáva, že na daniach zaplatí približne 60 miliárd wonov (približne $56,316,000), keďže jej odhadovaný zisk dosiahol minulý rok 317.6 miliardy wonov (približne $298,544,000), podľa spoločnosti Yujin Investment & Securities.

Zdroj: yonhapnews.co.krZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...