Sledujte nás aj na

Juhokórejské finančné úrady v spolupráci s Kórejskou Finančnou Informačnou Službou (KFIU) vytvorili akčný útvar, ktorého úlohou je dohliadať na kryptomenové transakcie v krajine a uistiť sa, že biznisy operujúce s kryptomenami sú v súlade s existujúcimi pravidlami. Jednotka bude podľa KFIU spolupracovať s miestnymi kryptoburzami, aby sa uistila, že nedochádza k praniu špinavých peňazí či iným podvodným aktivitám.

Miestne finančné úrady budú od hlavných juhokórejských bánk, ktoré umožňujú transakcie v kryptomenách vyžadovať nahlásenie akýchkoľvek podozrivých aktivít. Od Shinhan Bank, Nonghyup, IKB, Woori Bank a ďalších sa očakáva, že budú posielať KFIU pravidelné hlásenia podozrivých transakcií a informovať o podozreniach, že došlo k finančným zločinom.

Prísnejšie regulácie aj optimizmus

Po tom ako juhokórejská vláda oficiálne odmietla návrh ministerstva spravodlivosti na absolútný zákaz kryptomien, vyčlenila výrazné zdroje na reguláciu miestneho kryptotrhu a vytvorenie väčšej a stabilnejšej infraštruktúry pre miestnych investorov.

Niekoľko týždňov bola väčšina juhokórejských investorov, či už tradičných alebo sústrediacich sa na kryptomeny, rozzúrená po tom ako na povrch vyšli skutočnosti o insider tradingu vládnych úradníkov v Juhokórejskej komisií pre finančné služby.

Minulý týždeň Choi Heung Sik, riaditeľ FSC priznal, že zamestnanci vládnej agentúry predali svoje Bitcoiny pred uverejnením falošného oznámenia o zákaze obchodovania s kryptomenami, a nakúpili ich hneď po ňom.

Hong Nam-ki, riaditeľ štátnej koordinačnej divízie vtedy tvrdil:

“Vláda momentálne vyšetruje viacerých vládnych úradníkov, ktorí boli obvinení z insider tradingu. Vzhľadom na to, že obchodovanie s kryptomenami nie je u úradníkov žiadúce, agentúra žiada svojich zamestnancov aby sa v súčasnej dobe zdržali obchodovania s kryptomenami.”

Po fiasku, ktoré nasledovalo po oznámení o zákaze obchodovania s kryptomenami spadla podpora prezidenta Moon Jae-ina na rekordne nízkych 60% a vláda bola tvrdo kritizovaná za nedbalosť.

Počínajúc týmto týždňom, v snahe napraviť problémy, ktoré sprevádzali falošné ohlásenie o zákaze Ministerstva spravodlivosti, začala juhokórejská vláda a finančné úrady regulovať miestny kryptotrh a s ním spojené podniky. V minulosti bola juhokórejská vláda v reguláciách kryptomien zhovievavejšia, kvôli obavám z toho, že obyvatelia to budú považovať za neoficiálne schválenie obchodovania.

Regulácie napomáhajú miestnym investorom

Až do minulého týždňa sa juhokórejskí investori obávali, že banky „zatrhnú“ tok peňazí na trh zablokovaním účtov, ako tvrdil juhokórejský minister spravodlivosti v ohlásení o zákaze.

Obavy miestnych investorov sa znásobili po tom, ako Kookmin Bank ohlásila uzatvorenie virtuálnych účtov určených na obchodovanie s kryptomenami.

Odvtedy však šesť veľkých juhokórejských bánk otočilo a začalo poskytovať podporu miestnym burzám. KFIU začal regulovať trh a vláda začala považovať s kryptomenami operujúce biznisy za legitímnych poskytovateľov finančných služieb.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...