Sledujte nás aj na
Podľa spoluzakladateľa Etherea, Josepha Lubina, zaznamená globálna ekonomika v najbližších 10 a 20 rokoch 10-násobný nárast. V rámci svojho vystúpenia počas konferencie SXSW v Austine uviedol, že technológia blockchain zohrá v tomto raste významnú úlohu.
Lubin svoju víziu týkajúcu sa využitia blockchainu prirovnal, ako pred ním aj mnoho iných, k nástupu internetu a emailu. Obe tieto „technológie“ totiž zaznamenali rapídny nárast a dnes si náš život bez nich už neviem ani predstaviť.
Ethereum 2.0 prinesie výkonnejší a škálovateľnejší blockchain
Spoluzakladateľ Etherea v rámci svojej prednášky spomenul aj aktuálny vývoj série nových vylepšení (Beacon Chain, Casper FFG, Sharding, eWASM, Plasma, Raiden) Etherea, ktoré sú združené pod označením Ethereum 2.0. Ich hlavným zámerom je predovšetkým vyriešenie aktuálnych otázok týkajúcich sa škálovania, ťažby a do určitej miery aj bezpečnosti.
V prípade Bitcoinu a aktuálne aj v Etherea musíte disponovať špecializovaným hardvérom, spotrebovať veľa elektriny a plytvať výpočtovým výkonom, aby ste docielili požadovanú synchronizáciu. Vďaka aktualizácii Ethereum 2.0 budeme mať za 18 mesiacov oveľa výkonnejší a škálovateľnejší blockchain, ktorý bude využívať rádovo menej energie.
Nekonečná oblasť uplatnenia blockchainu?
Aj keď do spustenia hlavnej aktualizácie, ktorá ma priniesť zmenu algoritmu z proof-of-work na proof- of-stake je ešte dlhá doba (rok a pol), Lubin už teraz poukazuje na možné oblasti, ktoré by mohli ťažiť z výhod blockchainu. V rámci tejto myšlienky zmienil napríklad umelcov. Tí by vďaka prijatiu blockchainu mohli získať podstatne väčšiu kontrolu nad distribúciou svojho obsahu. Blockchain by totiž odstránil potrebu sprostredkovateľov, čo je zásadný faktor, ktorý má veľký vplyv na zisky hudobníkov a iných kreatívnych umelcov.
Myslím si, že umelci v hudobnom priemysle v priemere zachytávajú len približne 11 alebo 12 % celkovej hodnoty daného priemyslu. Veľké nahrávacie spoločnosti si pritom berú až 70 % zo zisku. Tieto nahrávacie spoločnosti však môžeme nahradiť inteligentnými zmluvami na platforme Ethereum.
Pokiaľ ide o žurnalistiku, Lubin vidí budúcnosť v platformách ako je napríklad Civil, ktorá chce poskytnúť alternatívny obchodný model pre odvetvie žurnalistiky. Jej primárnym cieľom je zabezpečiť, aby bol obsah priamo poskytovaný spotrebiteľovi (čitateľovi), pričom účasť na tejto platforme by bola podmienená striktným dodržiavaním etických zásad.
Spoločnosti zvyšujú svoj záujem o blockchain
Lubinove slová potvrdzuje aj nedávna štúdia, podľa ktorej až 41 % technologických spoločností zvažuje implementáciu blockchainu. Povedomie a záujem o túto technológiu má jasne rastúci trend. Žiadna z popredných spoločností totiž nechce zmeškať nastupujúci trend a je len otázkou času kedy ju implementujú do svojich štruktúr v plnom rozsahu.
Podľa KPMG až 41% technologických spoločností zvažuje implementáciu blockchainu
V súvislosti s faktom, že s blockchainom sú ruka v ruke prepojené aj kryptomeny, je teda viac než pravdepodobné, že s adopciou tejto technológie, dôjde aj ku rozšíreniu využitia digitálnych aktív. Otázne však je, ktorým menám z dnes obrovského množstva (viac ako 2,108) sa podarí presadiť. Dozaista to však bude iba zlomok z nich.
Celý príhovor Josepha Lubina si môžete pozrieť tu:
Zdroje: ethereumworldnews.com
Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!
Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!
ETH:
BTC: