Sledujte nás aj na

John McAfee je bezpochyby jednou z najkontroverznejších postáv kybernetiky a kryptomenovej komunity. Vzťah McAfeeho a krypto-komunity sa ešte viac vyostril po tom, ako bol jeho účet na Twitteri hacknutý a využití na propagáciu určitých kryptomien.

McAfeeho kryptomena dňa

McAfee už zopár týždňov na svojom Twitteri propaguje kryptomeny, o ktorých si myslí, že majú budúcnosť a oplatí sa do nich investovať. A úspešne sa mu to darí. Kryptomeny, ktorým McAfee na svojom Twitteri urobí promo prudko získavajú na cene. Avšak väčšina z nich skončí v Pump & Dump cykle (Pump & Dump – cyklus, v ktorom cena kryptomeny na chvíľu prudko vyletí hore a následne zasa klesne). Mnohí členovia krypto-komunity ho preto začali obviňovať z manipulácie trhu a obohacovaní sa na shitcoinoch (kryptomena, ktorá sa po čase stane bezcennou alebo sa zistí, že ide o podvod).

McAfeeho účet publikoval sériu tweetov, ktoré spomínajú „kryptomenu dňa“. Tweety začali s nákupnými odporúčaniami pre Siacoin a potom NXT. Tweety dokonca odporúčali potenciálnym kupcom, aby investovali do kryptomien ako PTOY, BAT a XRP.

Niektoré z McAfeeho hacknutých tweetov

Tón a štylizácia tweetov však jasne poukazovali na to, že to nie je John McAfee, ktorý tieto odporúčania píše. Bohužiaľ botovia, ktorí automaticky obchodujú s odporúčaniami pána McAfeeho, boli stále aktívni a nedokázali posúdiť rozdiel falošnými a skutočnými odporúčaniami. Tento fakt bol jasne viditeľné v cenovom pohybe odporúčaných mincí.

Po prvom tweete sa Siacoin v priebehu niekoľkých sekúnd dostal z 175 Satoshi (1 Satoshi = jedna sto milióntina BTC) na viac ako 260 Satoshi. Dumping kryptomeny však začal rýchlo a cena klesla na takmer pôvodnú hodnotu, 180 Satoshi. Podobný vývoj bol zaznamenaný u NXT. Cena tejto kryptomeny sa rýchlo zvýšila z menej ako 8000 Satoshi na viac ako 9300 Satoshi a následne klesla na predchádzajúcu úroveň.

Krátko po týchto falošných správach, McAfee publikoval tweet, v ktorom odsúdil hacknutie účtu a tiež diskreditoval všetky predchádzajúce tweety.

John McAfee a krypto-svet

John McAfee, ktorý je známy svojim neslávne známym antivírusovým softvérom McAfee a drogovými aférami, sa začal venovať kryptomenám a publikovať odporúčania. Obchodovanie a cena mnohými kryptomien ako Verge (XVG) alebo Reddcoin (RDD) boli silne ovplyvnené jeho odporúčaniami.

Verge (XVG) na začiatku roka 2017 dosiahol hodnotu $0.000019, ale 20. decembra, po McAfeeho tweete, dosiahla hodnotu $0.1637. Trhová kapitalizácia vzrástla z $246,300 na $2.41 miliardy.

Dopad McAfeeho tweetu na vývoj XVG

Hoci jeho odporúčania samozrejme neboli jediným faktorom tohto masívneho rastu, určite zohrali veľkú úlohu. Od tej doby sa objavilo množstvo falošných účtov Johna McAfeeho, ktorí sa snažili oklamať investorov falošnými odporúčaniami.

Buďte opatrní

Ako sme sa nespočetne veľakrát presvedčili, mienka krypto-komunity dokáže byť, aj keď len na chvíľu, ľahko manipulovateľná. Po všetkých tých príbehoch o zbohatnutí môže byť lákavé vraziť do kryptomien všetky úspory. Investori, a hlave tí noví by mali byť veľmi opatrní. Každú informáciu si treba overiť a hlavne nad ňou porozmýšlať. Svet je divoký, a v krypto-svete to platí dvojnásobne. Na sociálnych sieťach sa vyskytuje nespočetne veľa „zaručených správ a tutoviek“. Urobte si domácu úlohu a naštudujte si každú kryptomenu, do ktorej chcete investovať poprípade ste dostali odporúčanie. Nakoniec sú to len Vaše peniaze a len Vy ste za ne zodpovedný.

Kryptomeny sú rizikovou investíciou. Neinvestujte peniaze, ktoré si nemôžete dovoliť stratiť!Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...