Sledujte nás aj na

Jesse Lund, viceprezident oddelenia blockchainových technológií giganta IBM, sa v nedávnom videu publikovanom na YouTube, na kanále platformy Finder.com vyjadril, že Bitcoin má svetlú budúcnosť. Ďalej uviedol, že podľa neho dosiahne bitcoin hodnotu $5,000 do konca roka 2019 a v budúcnosti verí, že dosiahne aj $1 milión.

Lund predpovedal, že BTC zakončí rok cenovo vyššie ako je jeho súčasná cena a nakoniec jedného dňa dosiahne hranicu $1 milión. Lund predpovedá vzostup ceny najpopulárnejšej digitálnej meny na svete aj napriek pretrvávajúcemu medvediemu trhu.

Pozitívne predpovede

Lund, ktorý v minulosti pracoval pre Wells Fargo, predpovedal, že bitcoin dosiahne $1 milión, aj keď pochopiteľne nepovedal kedy.

„Predstavujem si, ako jedného dňa dosiahne bitcoin cenu $1 milión.“

Jeho predikcia je založená na logike, že ak bitcoin dosiahne $1 milión, potom „1 satoshi dosiahne hodnotu 1 amerického centu“ a vytvorí v Bitcoin sieti likviditu väčšiu než $20 biliónov.

14 Bitcoin faktov o ktorých ste možno nevedeli

Lund predpokladá vývoj bitcoinu (BTC) smerom nahor a myslí si, že zakončí rok 2019 vyššie ako je jeho súčasná cena.

„Vidím to tak na $5,000 na konci roka. (BTC) Pôjde hore,“ povedal Lund.

Lund, ktorý tvrdí, že opustil bankový sektor pre kryptomenový priemysel, pretože Bitcoin a blockchain majú potenciál spôsobiť revolúciu. Povedal, že fiat peniaze budú o 50 rokov minulosťou.

„O 50 rokov sa budeme pýtať, ‚Papierové peniaze! Čo to je?'“

Blockchain World Wire: Kolaborácia medzi IBM a Stellar (XLM)

Veľká časť rozhovoru sa zameriavala na projekt Blockchain World Wire (BWW), spoluprácu medzi IBM a Stellar (XLM).

Lund uviedol, že medzinárodné platby sú „naozaj náročné a ťažkopádne procesy“, ktoré potrebujú riešenie, a to je dôvod, prečo existuje BWW.

„Architektúra World Wire je v skutočnosti cezhraničná platobná sieť,“ vysvetlil, o čom je World Wire.

Vypočujte si aj diel pravidelného seriálu o kryptomenách na tému Banky a ich pohľad na kryptomeny:

Kliknutím na obrázok sa otvorí diel seriálu

World Wire sa podobá na Ripple a obaja súťažia o rovnakú cieľovú skupinu na trhu. Sú medzi nimi však výrazné rozdiely. Napríklad World Wire nemá vlastný token, ako je to v prípade digitálneho tokenu spoločnosti Ripple – XRP.

Platforma IBM môže ako zúčtovacie nástroje používať viacero digitálnych aktív. Podľa Lunda môžu používatelia siete realizovať platby digitálnymi aktívami podľa vlastného výberu.

„Mohol by to byť Ripple, mohlo by to byť aj XRP, mohol by to byť bitcoin, ale pravdepodobne by to zahŕňalo aj ďalšie aktíva, ako sú stablecoiny, a dokonca čoskoro – dúfajme – aj digitálne meny vydávané centrálnymi bankami.

Lund uviedol, že si vybrali blockchain Stellar, pretože je škálovatelný, zatiaľ čo iné protokoly stále zápasia s týmto neľahkým problémom.

Tiež povedal, že uprednostnili Stellar pred svojou vlastnou sieťou Hyperledger Fabric, pretože je navrhnutá ako sieť so súkromným povolením a Stellar je verejný blockchain.

„Súkromné blockchainy sú ako súkromné kluby. Musíte poznať niekoho, kto vás dostane dnu. Verejné blockchainy sú ako verejné priestory. Iba vojdete a stretávate sa s ľuďmi.“

StellarX: Bezplatná obchodná platforma nielen pre kryptomeny je spustená!

Zdroj: blokt.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...