Sledujte nás aj na

Najpopulárnejšou platformou na nakupovanie kryptomien sú jednoznačne kryptomenové burzy a zmenárne. Vďaka nim sú kryptomeny každým dňom bližšie k ľuďom. Avšak jedna slovenská spoločnosť si založila vlastnú zmenáreň a zašla ešte o krok ďalej, aby priniesla jednoduchosť a príjemný zážitok do nakupovania kryptomien: Kryptotop.

Slovenská zmenáreň KryptoTop

Väčšina popredných búrz už neumožňuje nakupovať kryptomeny za FIAT meny (peniaze ako euro alebo česká koruna) a tak sú krypto-nadšenci nútení využívať zmenárne ako Coinbase, ktoré však spravidla podporujú iba zopár kryptomien a navyše so značnými poplatkami. V krypto-sfére však pôsobí jedna zmenáreň, ktorá umožňuje jednoducho nakupovať kryptomeny priamo za eurá a navyše v slovenskom jazyku: KryptoTop.

KryptoTop je kryptomenová zmenáreň, za ktorou stojí tím šikovných Slovákov. Táto zmenáreň kladie dôraz na jednoduchý a pohodlný nákup kryptomien. Z tohoto dôvodu na tejto zmenárni nie je nutná verifikácia (preposlanie dokladov za účelom overenia totožnosti) a dokonca ani vytvorenie účtu. Avšak s vytvorením účtu sa Vám otvorí paleta nových možností, vrátane sledovania svojho portfólia, histórie obchodov a iné.

KryptoTop

Kryptomeny sa na KryptoTope zakupujú pomocou SEPA platby v eurách, no čoskoro pribudne aj možnosť nakupovať priamo debetnou kartou. Momentálne zmenáreň ponúka 13 kryptomien, avšak postupom času budú implementované nové a nové kryptomeny. Navyše ak si vytvoríte na KryptoTope účet, kryptomeny môžete kedykoľvek predať a eurá si poslať na svoj bankový účet.

Kryptomeny sa na KryptoTope zakupujú dvoma spôsobmi, prvým spôsobom je nákup bez registrácie kde uhrádzate sumu pomocou platobnej brány a výber až siedmych bánk. Druhým spôsobom je, že si prevediete kredit na svoj registrovaný účet v KryptoTop Premium SEPA prevodom (prevod trvá max. 24 hodín), alebo využijete rýchly prevod – taktiež za pomoci platobnej brány a následne môžete kupovať akúkoľvek z ponúkaných kryptomien.

Na KryptoTope kúpite tieto kryptomeny.

K veľkým plusom zmenárne patria štandardné, ale aj pokročilé prvky zabezpečenia ako dvojfázové overenie, zabezpečený email systémom PGP/GPG, uzamknutie globálnych nastavení a iné. Systém tejto zmenárne je prepojený na medzinárodnú burzu, vďaka čomu nakupujete kryptomeny s aktuálnym kurzom okamžite po zrealizovaní platby. Ak platba z nejakého dôvodu trvá dlhšie, kurz na nákup sa Vám ráta taký, aký bol v momente realizácie platby.

Nakupovanie kryptomien

Ako sme Vás informovali vyššie v článku, KryptoTop umožnuje nákup kryptomien dvoma spôsobmi: bez registrácie a s registráciou. My sme si pre Vás pripravili podrobný opis obidvoch spôsobov.

Registrovaný účet

Vytvorenie premium (registrovaného) účtu na KryptoTope je zadarmo a prináša  Vám mnoho výhod, nové možnosti a dovoľuje Vám využívať potenciál tejto kryptomenovej zmenárne naplno. Najpodstatnejšou výhodou je, že máte všetko na jednom mieste. Navyše máte možnosť poslať si finančné prostriedky (eurá) priamo na svoj účet, kde sa Vám uložia. Vďaka tomu nemusíte čakať na realizáciu platby, ako pri nákupe bez registrácie, ale kryptomeny kupujete okamžite v reálnom čase. S registráciou nakupujete kryptomeny za nižší poplatok. Navyše nie ste nútení svoje kryptomeny okamžite preposlať do peňaženky, ale môžete ich tu uchovávať. Svoje kryptomeny môžete tak kedykoľvek predať a nechať si svoje eurá vyplatiť priamo na svoj účet.

Na registráciu prosím použite nasledujúci link. Nič Vás to nebude stáť a zároveň tým podporíte KryptoPortal. Prispejete tak k rozvoju a zvýšeniu kvality Vášho obľúbeného informačného portálu o kryptomenách. Ďakujeme.

Link pre registáciu

Registrácia je jednoduchá, vyplníte údaje, zaškrtnete políčko že súhlasíte s podmienkami a potvrdíte. Následne Vám príde potvrdzovací mail, v ktorom bude link na aktiváciu účtu.

Jednoduchá registrácia

Po prihlásení do Vášho účtu Vás hneď privíta prehľad Vášho portfólia. Ceny sú automaticky aktualizované každých 30 sekúnd vďaka čomu máte dokonalý prehľad o hodnote svojich kryptomien.

Na úvodnej stránke Vás čaká prehľad vášho portfólia

 

V zmenárni viete nakupovať a predávať kryptomeny. Rozhranie je veľmi intuitívne. Pre kúpu kryptomien najprv zadáte sumu v eurách, za koľko chcete nakúpiť. Následne si vyberiete kryptomenu, ktorú chcete kúpiť, kliknete na Vymeniť a je to. Pri predaji kryptomeny sa postupuje obdobne.

V zmenárni si pár kliknutiami pohodlne kúpite/predáte kryptomeny

 

Veľkým pozitívom sú aktuálne cenové grafy, ktoré Vám dovoľujú sledovať krátkodobý, ale aj dlhodobý vývoj Vašej obľúbenej kryptomeny.

Graf je interaktívny a budú s ním spokojní aj tí náročnejší

 

Vklad a výber eur funguje jednoducho a intuitívne. Podľa toho, či si prajete poslať EUR alebo kryptomeny dostanete na výber zadanie IBAN-u alebo adresy kryptopeňaženky.

Pár kliknutiami si viete poslať peniaze (€) na svoj účet

 

Účet Vám taktiež poskytuje možnosť prehľadného sledovania histórie svojich obchodov, vkladov a výberov.

Prehľadný súpis Vaších obchodov

Bez registrácie

Pri nákupe bez registrácie si posielate zakúpené kryptomeny priamo do svojej peňaženky. V pravom hornom rohu kliknite na Nákup.

Pre nákup kryptomien bez registrácie kliknite na „Nákup“

Následne si zvolíte kryptomenu a sumu, za ktorú ju chcete kúpiť. Zadáte číslo peňaženky, na ktorú chcete kryptomeny poslať a fakturačné údaje. Potvrdíte, že súhlasíte s obchodnými podmienkami a stlačíte Odoslať objednávku. Otvorí sa Vám platobná brána, kde zadáte údaje o platbe. Okamžite po potvrdení a zrealizovaní platby nakupujete kryptomeny s aktuálnym kurzom (odosielanie do pár hodín).

Rozhranie pre nákup kryptomien bez registrácie

Záver

KryptoTop je jedinečná zmenáreň s naozaj intuitívnym rozhraním a navyše v slovenskom jazyku. Vývojári tejto zmenárne stále pracujú na implementácii nových funkcií a rozšírení portfólia až o 40 kryptomien. Čoskoro sa môžete tešiť na nové funkcie, ako kupovanie kryptomien pomocou debetnej karty, alebo sledovanie portfólia úspešných používateľov. KryptoPortal odporúča.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...