Sledujte nás aj na

McAfee je technologický miliónár a expert na kybernetickú bezpečnosť, ktorý sa pravidelne vyjadruje na tému krypotmien a patrí medzi zástancov Bitcoinu. Mnoho ľudí zaujíma jeho pohľad na vec a je často pozývaný do rôznych debát. Jeho predchádzajúce vyjadrenia si môžete prečítať tu.

Vo včerajšom rozhovore vysvetlil, prečo sa podľa neho vlády pokúšajú Bitcoin regulovať a prečo sa im to nemôže podariť. Dôvodom je údajne ich strach.

Strach zo straty

Obavy z regulácií sú na mieste a bezprecedentným príkladom je Čína, ku ktorej sa pridalo Rusko. McAfee vidí hlavný motív na reguláciu v obavách, že vlády prídu o zdroj naväčšieho príjmu:

Dane z príjmu sú najväčším zdrojom príjmu krajín, ale ak všetci začnú používať Bitcoin, vláda nevie aké máte príjmy a ak poviete že ste príjem nemali, nedokážu opak.

Regulácie sú potrebné

McAfee súhlasí, že určité regulácie sú potrebné a to hlavne v prípade ICO:

Čína má pravdu v tom, že mnohé ICO sú podvody a oberajú ľudí o peniaze. To musí prestať. Ale nemyslím si, že by to mohli zastaviť vlády. Bitcoinová komunita sa musí regulovať sama.

Podľa neho však neexistuje spôsob ako vytvoriť zákon alebo legislatívu, ktorá by zastavila Bitcoin alebo inú kryptomenu pretože to technicky nie je možné.

Banky majú strach tiež

Dôkazom, že sa banky obávajú tiež, majú byť aj nedávne vyjadrenia CEO najväčšej americkej banky, Jamie Dimona. Kryptokomunita ho vysmiala a obvinila z účelového ohovárania s cieľom znížiť cenu BTC a nakúpiť lacnejšie. McAfee pridáva špekuláciu nad motiváciou k týmto vyhláseniam:

Jamie Dimon sa obáva tak veľmi, že sa správa ako blázon keď nazýva Bitcoin podvodom a vyhlasuje že niekto zomrie. O čom to vlastne hovorí? Je to nezmysel. Banky a vlády sú tí, ktorí majú strach. A mali by mať strach. Už storočia oberajú ich vlastných občanov o moc a  kontrolu. Je čas pre nás, občanov, zobrať si tú moc späť.

Celý rozhovor si môžete porieť tu.

Zdroj: calvinayre.com, BloombergZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...