Sledujte nás aj na

GMO Internet, popredný japonský poskytovateľ internetových služieb, ktorý ponúka on-line služby vrátane obchodovania s kryptomenami, vyvinul odmeňovací systém nazvaný „CryptoChips“, aby umožnil distribúciu kryptomien ako odmenu hráčom v rámci mobilných hier.

CryptoChips bude na začiatku podporovať Bitcoin a umožní hráčom získať kryptomeny ako „tajné vreckové peniaze“ založené na hodnotení hráčov v hre, získavaní rôznych položiek, alebo splnení rôznych misií a úloh. Hráči musia mať svoje vlastné krypto peňaženky, aby získali odmeny v kryptomenách.

Prvá iniciatíva CryptoChips bude spustená v auguste (srpnu) v hre Whimsical War. CryptoChips bude distribuovať Bitcoin podľa umiestnenia hráčov. Whimsical War je druh ťahovej stratégie kde je kľúčom k víťazstvu v hre správne umiestňovanie postáv na bojovom poli. Hráči môžu tvoriť tímy s ostatnými hráčmi.

Namiesto používania ťažobných zariadení na získanie kryptomien, budú hráči dostávať Bitcoin odmeny priamo od spoločnosti GMO. Firma spustila v decembri (prosinci) 2017 svoje vlastné Bitcoin ťažobné farmy a taktiež stanovila termín spustenia cloud mining služieb na august 2018.

Kryptomeny pre verejnosť

Technický gigant vo vyhlásení povedal, že cieľom je povzbudiť verejnosť, aby sa prostredníctvom novej aplikácie oboznámila s kryptomenami, pretože používatelia budú musieť používať svoje vlastné digitálne peňaženky na príjem a používanie Bitcoinov. Hru Whimsical War si môžete stiahnuť už teraz pre Android aj iOS, alebo si pozrite video priamo z hry samotnej.

GMO uviedla, že v budúcnosti môže aplikácia zahŕňať podporu pre viac kryptomien a tiež rozšíriť ich integrácie v iných mobilných hrách.

Nová služba prichádza len krátko potom, čo firma GMO uviedla, že sa podieľa na vývoji prvého 7nm Bitcoin ťažobného čipu. Firma si stanovila deadline uvedenia čipu na trh na október (říjen) 2018.

Zdroj: gmo.jpZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...