Sledujte nás aj na

Bloomberg nedávno informoval, že japonskí kryptoinvestori budú tento rok platiť daň 15 až 55 percent zo svojich ziskov.

Ďan z kryptomien

Podľa Bloombergu japonská Národná daňová agentúra označila zisky z transakcií vo virtuálnych menách z minuloročnej daňovej sezóny za „iné príjmy.“

Daň za kryptomenové zisky je vyššia ako klasických 20% uplatňovaných na zisky z obchodovania s akciami či zahraničnými menami. Navyše, pri zárobku nad 40 miliónov yenov ročne (približne $367,600) sa sadzba dane zvyšuje.

Pre porovnanie, Južná Kórea v januári vyhlásila, že krypto burzy budú zdaňované v súlade so súčasnou firemnou daňovou politikou. To predstavuje daň vo výške 24.2%.

Japonsko uznalo Bitcoin za regulérny platobný prostriedok ešte v apríli 2017.

Podľa Bloombergu bolo vyše 40% nedávnych Bitcoinových (BTC) transakcií uskutočnených práve voči japonskému yenu, čo znamená, že krajine do rozpočtu pribudnú skutočne vysoké čiastky. Agentúra ďalej informovala, že japonská Národná daňová agentúra vytvára databázu kryptoinvestorov. Táto databáza ako aj prítomnosť finančných agentov v Osake a Tokyu, majú za cieľ dohliadať na elektronické obchodovanie a zabezpečenie dodržiavania nových pravidiel. Toto je len prvý krok z mnohých, ktorými vláda plánuje zamedziť hackerským útokom či zlému manažmentu neregulovaným búrz. Vláda  tým chce v budúcnosti predísť udalostiam, ako neslávny pád Mt.Gox v roku 2014.

USA podnikla obdobný krok. Americký daňový úrad (IRS) dnes informoval o zostavení 10 členného tímu vyšetrovateľov, ktorí majú za úlohu vystopovať kryptoinvestorov, ktorí zatajili svoje zisky v daňovom priznaní.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...