Sledujte nás aj na

V priebehu uplynulého mesiaca sa po zákroku PBOC proti čínskym Bitcoin burzám Japonsko úspešne rozvinulo na najväčší burzový trh kryptomien. Objemom obchodovania dokonca značne predstihlo USA.

Japonsko je lídrom v obchodovaní s kryptomenami

Podľa poskytovateľov trhových dát, vrátane spoločnosti CryptoCompare, má Japonsko 57.89% podiel na celosvetových BTC obchodoch. Denný objem obchodov z Japonska je dvakrát väčší ako objem amerického BTC trhu.

Ako vyplýva z vyššie uvedených grafov od spoločnosti CryptoCompare, Japonsko je zodpovedné za prevažnú väčšinu medzinárodných BTC obchodov. Je však dôležité pripomenúť, že Bitfinex, kryptomenová burza so sídlom v Hongkongu, predstavuje takmer 45% obchodov v páre USD-BTC.

Presun investorov do Ázie

V priebehu rokov mnoho búrz v USA pozastavilo svoju činnosť v dôsledku silného regulovania obchodovania s kryptomenami a ICO. Mnoho obchodníkov a investorov presmerovalo svoju aktivitu do Ázie, konkrétne do Japonska a Južnej Kórei. Obidve tieto krajiny zaviedli efektívne a realistické regulačné normy, ktoré platia pre kryptomenové transakcie všetkých veľkostí. Japonská agentúra pre finančné služby (FSA) minulý mesiac vydala národný licenčný program pre platformy obchodovania s kryptomenami, čím zabezpečila pre investorov robustnejší a bezpečnejší ekosystém.

Japonci sú konzervatívni

Yuzo Kano, generálny riaditeľ spoločnosti Bitfyer, najväčšej kryptomenovej burzy v Japonosku s viac ako 800 000 aktívnymi používateľmi, uviedol, že konzervatívni japonskí investori sa začínajú zaujímať o Bitcoin a kryptomeny vo všeobecnosti.

„Japonci sú so svojimi investíciami veľmi konzervatívni, čo sa týka investícií, ale akonáhle sa dostane niečo do mainstreamu, všetci po tom idú“, povedal Kano v súvislosti s nárastom dopytu po BTC na japonskom trhu.

Zdroj: coinjournal.netZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...