Sledujte nás aj na

IOTA urobila ďalší významný krok vo vývoji svojej siete. Súčasnú testovaciu Tangle sieť „Mainnet Lite“ nahradí súborom niekoľkých nových testovacích sietí. Táto sada nových IOTA testnetov umožní vývojárom pracovať na aplikáciách, zhromažďovať štatistické údaje a vykonávať záťažové transakčné testy. Vývojári tak budú môcť testovať Tangle sieť až do jej krajných limitov.

Namiesto jednej siete na testovanie budú štyri

Nedávny príspevok na informačnej stránke IOTA odhalil plány tímu na zavedenie štyroch samostatných sietí, ktoré majú komunite uľahčiť testovanie. Príspevok vysvetľuje, ako súčasný systém vývoja vyústil do neefektívneho riadenia projektov: kryptomenové burzy a aktívne trhy využívali testnet, zatiaľ čo členovia komunity robili funkčné testovanie na mainnete.

Plánované zavedenie štyroch jedinečných a špecializovaných testnetov má podľa spoločnosti viesť k rýchlejšiemu testovaniu IOTA prostredia tým, že umožnia vývojárom komunikovať medzi rôznymi verziami referenčných implementácií IOTA, sériami API rozhraní a knižníc, ktoré sú používané na prepojenie so sieťou.

Nové prostredie pre vývojárov bude pozostávať z nasledujúcich štyroch sietí:

Devnet – predošlý Testnet, bude po novom prevádzkovať najnovšiu stabilnú verziu IRI (The IOTA Reference Implementation), bez toho, aby to vývojárov stálo reálne tokeny a zároveň umožní neobmedzené skúšobné testovanie.

Spamnet – vhodná a vyvážená sieť na záťažové testovanie, ktorá nevyžaduje, aby účastníci prevádzkovali uzol. Primárne bude slúžiť na testovanie účinkov spamových transakcií  na sieť.

Canarynet – nový typ siete, ktorý bude pravdepodobne používaný na prevádzku a testovanie najnovších experimentálnych verzií siete spolu s novými pred tým netestovanými funkciami.

Testnet – časť nadchádzajúcej sady testovacích nástrojov. O tejto sieti sa zatiaľ vie len málo, no jej iteračný a vysoko-priepustný charakter by mal umožniť rozsiahle rozširovanie tejto siete.

4 testovacie siete IOTA platformy.

Vývojári si od tohto nového prístupu postaveného na súbore testovacích sietí sľubujú väčšiu špecifickosť, pokiaľ ide o výskum a vývoj. Predchádzajúce lokalizované simulácie totiž mali často obmedzený rozsah, a teda neodrážali úplnú a skutočnú situáciu, ktorá môže nastať v reálnom svete. Všetky spomenuté testovacie siete sa budú postupne nachádzať na iota.org a budú obsahovať vlastné vizualizačné nástroje a dashboardy. Prvé takéto nástroje, konkrétne pre spamnet už sú publikované.

Cieľový prístup k riešeniu nedávnych problémov

Hlavným cieľom IOTA pre nové testovacie siete bude bojovať proti dvom negatívnym sieťovým javom, ktoré majú tendenciu sa pravidelne opakovať a poškodzovať integritu siete. Tieto javy sú takzvané blowballsCTPS variancie.

Blowballs sú sieťové štruktúry, v ktorých veľký počet transakcií odkazuje na jednu individuálnu konkrétnu transakciu. Všetky nadchádzajúce transakcie sú opäť prepojené na tú individuálnu, čím Tangle sieť nedokáže zdravo, prirodzene a rovnomerne rásť. Jednoducho povedané: jednotlivé transakcie sa nerozložia rovnomerne, ale zapletú sa do seba.

CTPS variancie sa zas vzťahujú na celkovú nestabilitu v potvrdených transakciách.

IOTA podpísala memorandum s Úradom Organizácie spojených národov

Medzičasom IOTA vývojári podpísali s UNOPS (Úrad Organizácie Spojených národov pre projektové služby) memorandum o poskytnutí bezdrôtovej distribuovanej technológie s otvoreným zdrojovým kódom ako základ pre zariadenia štvrtej generácie. Treba poznamenať, že momentálne IOTA zdrojový kód nie je voľne dostupný, za čo je táto platforma intenzívne kritizovaná. Zverejnenie kódu by tak mohlo upokojiť komunitu a prilákať mnoho investorov.

Záver

IOTA patrí medzi významnejšie projekty distribuovaných ekosystémov, ktoré pracujú na vytvorení „autonómnej ekonomiky“ prepojených zariadení vo veľkom meradle, takzvaného internetu vecí (Internet of Things).

Spustenie nového testnetového balíka má výrazne zlepšiť a zefektívniť vývojový proces, a teda implementácia tejto perspektívnej technológie je zase o krok bližšie k realite.

Zdroj: cryptoslate.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...