Sledujte nás aj na

Štvrtkové neočakávané uzatvorenie short pozícií spôsobilo náhly a dramatický nárast cien na celom trhu s kryptomenami. Keď cena Bitcoinu vstúpla o viac ako $1,000 za menej ako jednu hodinu, veľa altcoinov zaznamenalo obdobný rast cien. IOTA však zažíva výrazný návrat k pozitívnemu trendu, čím sa začala zotavovať z dlhodobo klesajúcich cien a obnovovať dôveru investorov.

Trinity – peňaženka pre IOTA

Nedávne správy o tom, že výkonný riaditeľ spoločnosti Fujitsu Rolf Werner sa pripojil k nadácii IOTA pozitívne naladili investorov. Avšak najzaujímavejšou správou od vývojového tímu IOTA je nedávne oznámenie nadchádzajúceho spustenia desktopovej peňaženky Trinity.

Medzi-platformový prístup, ktorý vývojársky tím IOTA zaujal pri vývoji aplikácie Trinity pravdepodobne urýchli aj práce a alfa testovanie desktopovej verzie tejto peňaženky.

Práce na IOTA peňaženke s používateľsky príjemným rozhraním prebiehajú už niekoľko mesiacov. Marcová aktualizácia načrtla terajší stav vývoja dlho očakávanej IOTA peňaženky Trinity, ktorá je v súčasnosti v štádiu bezpečnostného auditu. Očakáva sa, že tento audit bude hotový do 6 až 7 týždňov.

Vývojár spoločnosti IOTA Navin Ramachandran povedal: „Po dokončení tohoto auditu sa môže začať verejné beta testovanie, kde si každý môže vyskúšať mobilnú peňaženku. Súčasne s tým aj zverejníme zdrojový kód a úplnú správu o bezpečnostnom audite. Verejnosť nám tak môže pomôcť s kontrolou. „

Vývojár spoločnosti IOTA Navin Ramachandran uviedol, že napriek spomaleniu vývoja Trinity peňaženky v dôsledku nedostatku štandardizácie v smernici pre kódovanie a neschopnosťou stanoviť reálne časové rámce, peňaženka je už vo fáze alfa testovania.

Podľa nedávneho príspevku na sociálnej sieti Reddit, ktorý publikoval Trinity Core vývojár Charlie Varley, sa do testovacej skupiny pre Trinity desktop peňaženku prihlásili stovky používateľov.

Od vydania mobilnej a desktopovej peňaženky Trinity sa očakáva, že poteší investorov, ktorí už boli nepokojní v dôsledku pomalého vývoja IOTA projektu. Vývojári tvrdia, že Trinity peňaženka bude obsahovať množstvo prvkov, ktoré majú z nej urobiť jednu z najkvalitnejších kryptomenových peňaženiek. Okrem štandardných funkcií, ako je generovanie a ukladanie seed fráz, Trinity peňaženka má tiež obsahovať funkciu „statefulness„, ktorá zaznamenáva všetky transakcie a bilancie za účelom prekonania problémov s funkciou „snapshot“ IOTA.

Snapshot od IOTA je funkcia, ktorá má zabrániť Tangle (distribuovaná sieť IOTA) v nekontrolovateľnej expanzii. Snapshotting ukladá všetky zostatky a súčasne odstraňuje históriu a údaje všetkých transakcií.

Záver

Pokus IOTA prepojiť internet vecí s blockchainom je náročná úloha. Zatiaľ čo vydanie desktopovej, alebo mobilnej aplikácie nie je pre IOTA veľkým míľnikom, výrazne to povzbudí prijatie IOTA. A to sa môže premietnuť do pozitívneho vplyvu na hodnotu tokenu.

Zdroj: cryptoslate.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...