Sledujte nás aj na

IOTA prakticky od mája tohto roka zažíva výraznú recesiu. Rôzne špekulácie a rozbroje vo vedení spoločnosti poslali jej cenu na tohtoročné minimum na úrovni $0.42. Niet však pochýb, že IOTA má za sebou vynikajúci tím a pevnú víziu, za ktorou si stojí. Rovnako tak je spoločnosť známa uzatváraním veľmi cenných partnerstiev, ktoré jej pomôžu na ceste stať sa číslom jedna pre sféru Internet of Things.

Posledný týždeň bol však pre IOTU viac než priaznivý. Nové partnerstvá a novinky spôsobili nárast ceny o 40% za týždeň a až 20% za 24 hodín.

Partnerstvo s japonským gigantom Fujitsu

Fujitsu, nadnárodná IT spoločnosť sídliaca v Tokiu, vydala dokument, ktorý približuje používanie IOTA blockchainu ako média na ukladanie dát pre potreby výrobných auditov. IT gigant očakáva integráciu IOTA do svojich výrobných procesov a dodávateľského reťazca, čo umožní lepšiu transparentnosť, dôveru a bezpečnosť dát.

V dokumente sa píše:

„Fujitsu je dobre vybavená spoločnosť na zavedenie IOTA ako nový protokolový štandard, keďže sme odborníkmi v oblasti IT služieb, ako aj v oblasti výroby IT produktov.“

Oznámenie spoločnosti Fujitsu spustilo vzostupný sentiment na trhu, ktorý bol v strednodobom aj dlhodobom horizonte nasmerovaný nadol. Pár IOT/USD hneď reagoval na silné fundamenty, ale zároveň potvrdil aj malú korekciu. Cena IOTA sa v čase písania článku pohybuje na úrovni okolo $0.70.

Rast ceny IOTA za posledných 7 dní

Spoločný projekt má v úmysle riešiť výzvy výrobných procesov a dodávateľských reťazcov, ktoré sú čoraz náročnejšie na dáta. Mal by tak vzniknúť účinnejší prostriedok na budovanie dôvery v kvalitu a integritu procesov a výrobkov.

Oznámenie popisuje navrhovaný kryptografický ID systém pre komponenty produktu a ich aktuálny status, ktorý by bol prepojený cez uzly na protokole IOTA Tangle hostovaných firmou Fujitsu.

Tangle je iný typ distribuovanej knihy (DLT – Digital Ledger Technologies) ako blockchain, pretože nepoužíva „bloky“ alebo mining, ale je založený na špeciálnej dátovej štruktúre s názvom orientovaný acyklický graf (DAG – Directed Acyclic Graph). Jedná sa o topologicky usporiadaný systéme, v ktorom môžu rôzne typy transakcií bežať na rôznych reťazcoch či podreťazcoch v sieti súčasne.

Peňaženka Trinity pre desktopy je tu!

Veľmi očakávaná aplikácia a peňaženka pre IOTU s názvom Trinity Wallet bola vydaná vo verzii beta, a teda je dostupná pre verejnosť na testovanie. S vydaním boli opravené rôzne problémy použiteľnosti existujúcej peňaženky a krásne vyladené používateľské rozhranie na všetkých podporujúcich platformách.

Mobilná a desktopová verzia peňaženky Trinity

K mobilnej peňaženke sa tak pridáva aj jej desktopová verzia. Mobilné UX bolo zoptimalizované pre desktopové počítače s niektorými elegantnými doplnkami, pri zachovaní známeho aplikačného toku. Aplikácia opätovne prešla bezpečnostným auditom. Na základe spätnej väzby používateľov bola vyvinutá nová predvolená téma pre počítače a mobilné telefóny.

Podrobné informácie a odkazy na stiahnutie peňaženky nájdete na oficiálnej stránke.

Ako IOTA Foundation sľúbila, zdroj kódov pre mobilné a desktopové peňaženky je open-source a je dostupný na GitHub repozitári projektu. Počas nasledujúcich niekoľkých týždňov sa bude spoločnosť snažiť začať spolupráce s vývojárskou komunitou na ďalšom vylepšení peňaženky.

Zdroj: blog.iota.orgZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...