Sledujte nás aj na

Okolo projektu IOTA existuje veľa nadšenia. Z časti je to aj preto, lebo natívna technológia IOTA Tangle sa od kladického blockchainu značne líši. Qubic, ďalšia technológia od IOTA má potenciál zmeniť svet. Čo to ale Qubic vlastne je?

IOTA predstavuje QUBIC

Projekt bol oficiálne odhalený 3. mája (května) na sociálnej sieti Twitter, kde spoločnosť IOTA napísala:

Smerujeme k ďalšej epoche IOTA. Nadácia IOTA je šťastná a hrdá na to, že môže dnes oficiálne odhaliť projekt Qubic.

Qubic má byť protokol, ktorý má ponúkať IOTA riešenie pre prístroje na báze oracle, smart konkrakty, externé výpočty a iné funkcie.

Oracle je typ systému, ktorý je považovaný za zdroj pravdy a vie byť užitočný v procesoch vyžadujúcich komplexné rozhodovanie.

Väčšina špecifik, ktoré sa týkajú Qubic, zostáva zahalených rúškom tajomstva, no projekt má byť odhalený v najbližších dňoch. Zatiaľ sa vie, že Qubic má zmeniť spôsob akým podniky a spoločnosti navzájom interagujú pomocou smart konktraktov. Podobne ako väčšina iných konkurenčných ekosystémov zo sveta blockchainu, aj IOTA poskytne platformu pre smart kontrakty. Keďže IOTA nie je založená na blockchain technológii, táto diverzifikácia v prevádzke a riešení smart kontraktov je vítaná.

Quibic má teda predstavovať z časti nový typ inteligentnej zmluvy, ktorá zhromažďuje mikroplatby v reálnom čase, spôsob bezpečnej komunikácie s okolitým svetom v dôveryhodnom prostredí a platformu pre výkonný, distribuovaný výpočtový systém typu fog pre vytváranie komplexných aplikácií IoT.

Zatiaľ čo Qubic má klásť veľký dôraz najmä na smart kontrakty, väčšina ľudí sa však na túto novinku pozerá z hľadiska profitability. Súčasné informácie o Qubic naznačujú, že bude využívať systém typu oracle, ktorý dokáže spojiť konverzie medzi USD/EUR a smart kontrakty. Výmenné kurzy budú získavané z Bloomberg.com.

Jedným z možných výsledkov je to, že Qubic rozšíri obchodné a komerčné možnosti týkajúce sa IOTA. Kryptomenové heďžové fondy sa stávajú čoraz populárnejšími aj napriek tomu, že silná volatilita trhu hrá proti nim. Qubic môže v tomto ohľade ponúknuť životaschopné riešenie, za predpokladu, že technológia bude nakoniec fungovať.

Zdá, že je to nový spôsob obchodovania s obchodnými platformami IOTA s cieľom využiť decentralizované obchodovanie s maržami. Toto konkrétne zlepšenie má byť dosiahnuté použitím nástroja IOTA, ktorý má poskytnúť spoľahlivé a nízke tarify. Pre každého, kto chce konvertovať do a z IOTA, to môže byť veľmi zaujímavé riešenie.

Záver

Vzhľadom na to, že technológia Qubic je len vo fáze vývoja, bude zaujímavé sledovať, ako sa táto technológia ujme medzi konkurenciou. Bude to veľký krok vo vývoji celého projektu IOTA, za predpokladu, že technológia bude fungovať. Zatiaľ ešte nebola publikovaná roadmapa tohto projektu, takže si budeme musieť počkať na to, čo si pre nás Qubic pripravil.

Zdroj: qubic.iota.org

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...